Graficzny nagłówek podstrony
Aktualności 27 kwietnia 2021

Niższa dzierżawa na ogródki na Rynku

Ogródek wiedeński w białej kolorystyce

Prezydent Leszna wychodząc naprzeciw przedsiębiorcom dotkniętym przez pandemię obniżył stawki dzierżawy na ogródki gastronomiczne na Rynku. Zainteresowanie otwarciem pubów i restauracji na wolnym powietrzu jest spore.

Do Urzędu Miasta wpłynęło 14 wniosków od lokalnych firm zainteresowanych prowadzeniem ogródków w centrum miasta. Dwanaście z nich dotyczy Rynku, pozostałe dwa ulicy przyległych do głównego placu miasta.

Ogródki będą funkcjonować na dotychczasowych zasadach z uwzględnieniem sytuacji epidemicznej i obostrzeń, które ogłasza minister zdrowia.

W związku z tym, że branża gastronomiczna od października ubiegłego roku działa w bardzo ograniczonym zakresie, prezydent Łukasz Borowiak, chcąc wspomóc restauratorów, podjął decyzję o obniżeniu stawki za dzierżawę gruntu pod ogródki do 0,40 zł za metr kwadratowy. Obniżka dotyczy wyłącznie stawek najmu dla ogródków działających na Rynku (plac miejski). W pasie drogowym stawka zostaje bez zmian i zgodnie z uchwałą Rady Miejskiej Leszna wynosi 1 zł za metr kwadratowych na dzień.lm

Opublikował: Lucyna Gbiorczyk kontakt: lgbiorczyk@leszno.pl ostatnia zmiana: 2021-04-28 07:55:01
0 Koszyk