Leszczyńska Karta Miejska- przydatne informacje

Dodano 2022-08-25 15:06:47 Leszczyńska Karta Miejska jest to bezkontaktowa, elektroniczna karta o formacie karty płatniczej, będąca nośnikiem biletów elektronicznych, obowiązujących w komunikacji miejskiej w Lesznie.

Każda LKM występuje w formie karty spersonalizowanej (imiennej), tak więc zawiera nadrukowane informacje o właścicielu (imię / nazwisko / zdjęcie) oraz ewentualne uprawnienia do przejazdów ulgowych bądź bezpłatnych razem z okresem ich dat obowiązywania. Karta imienna może być użytkowana wyłącznie przez osobę, której dane zostały zapisane na karcie.


Aby korzystać z Leszczyńskiej Karty Miejskiej, należy uprzednio zakodować na niej elektroniczny bilet okresowy lub doładować środki w elektronicznej portmonetce. W przypadku posiadania ważnego (w danym dniu oraz na danym kursie) elektronicznego biletu okresowego, podczas wsiadania do pojazdu, należy zbliżyć kartę do czytnika jednego z kasowników, w celu rejestracji przejazdu. Po prawidłowej rejestracji przejazdu, kasownik potwierdzi operację za pomocą sygnału dźwiękowego oraz odpowiedniej informacji na wyświetlaczu (m.in. data ważności elektronicznego biletu okresowego). W przypadku korzystania z elektronicznej portmonetki, po zbliżeniu karty do czytnika, pobrana zostanie automatycznie opłata za przejazd zgodnie z taryfą domyślną przypisaną do karty (uwzględniając ewentualne uprawnienia do przejazdów ulgowych bądź bezpłatnych). Po prawidłowym skasowaniu biletu jednorazowego z elektronicznej portmonetki (rejestracji przejazdu), kasownik potwierdzi operację za pomocą sygnału dźwiękowego oraz odpowiedniej informacji na wyświetlaczu (m.in. pobrana kwota oraz pozostałe środki w elektronicznej portmonetce).

 
Elektroniczna portmonetka jest to usługa zapisana na karcie, działająca na zasadzie systemu przedpłat. Oznacza to, że użytkownik będzie mógł przelać pieniądze na swoją kartę (maksymalnie do 250zł), a następnie płacić nimi za elektroniczne bilety jednorazowe bezpośrednio w pojazdach komunikacji miejskiej.

 

Źródło: MZK Leszno

Fot. MZK Leszno