Będą osłony

Dodano 2022-08-23 11:17:34 Do 12 września wzdłuż Al. Zygmunta Krasińskiego zamontowane zostaną osłony ochronne. Będą odgradzać pieszych, rowerzystów i zabytkowy mur okalający lapidarium od ruchu samochodowego i powodowanych przez niego zanieczyszczeń.

Istniejące obecnie na odcinku Al. Zygmunta Krasińskiego od skrzyżowania z Al. Jana Pawła II do zjazdu w Pl. Jana Metziga słupki z łańcuszkami zostaną zdemontowane i zastąpione nowymi urządzeniami bezpieczeństwa ruchu drogowego. Będzie to 36 metalowych, perforowanych tablic, tzw. błotochronów, zamontowanych na stalowych, ocynkowanych słupkach zwieńczonych kulą. Całość w kolorze czarnym. Osłony ochronne będą miały wysokość ok. 120 cm i zostaną zamontowane na całej długości zabytkowego muru. Mają za zadanie m.in. zabezpieczyć mur lapidarium przed zabrudzeniami generowanymi przez ruch samochodowy na tym odcinku Al. Zygmunta Krasińskiego, co docelowo przyczyni się do spowolnienia procesu jego degradacji. Przypominamy, że mur został wyremontowany w 2018 roku z miejskiej dotacji.

Teraz prace będą wykonywane przez Ślusarstwo-Kowalstwo Instalatorstwo wodne, kanalizacyjne Wiesław Konieczny z Krzywinia. Wartość zadania to 128.425,53 zł brutto.

W czasie wykonywania prac wystąpią utrudnienia w ruchu dla pieszych, bo zajęta będzie cała szerokość chodnika. Piesi będą mieli do dyspozycji chodnik po drugiej stronie Al. Zygmunta Krasińskiego.