Graficzny nagłówek podstrony
Kalendarz 02 września 2019

Wystawa ilustracji Piotra Sochy

Miejscowość: Leszno
Miejsce: Galeria Dworcowa, Hol Biblioteki Głównej
Data rozpoczęcia: 2019-09-02 12:00
Data zakończenia: 2019-09-30 14:00
Organizator: MBP w Lesznie

Zdjęcie, Wystawa ilustracji Piotra Sochy

Przez cały wrzesień czynna będzie wystawa z cyklu „Mistrz Ilustracji”. Pokazane zostaną na niej prace Piotra Sochy - znakomitego artysty, grafika, jednego z najlepszych współczesnych polskich ilustratorów, znanego z imponujących rozmachem i docenionych w świecie albumów dla dzieci „Pszczoły” i „Drzewa”.

Piotr Socha jest twórcą bardzo pracowitym, chętnie podejmuje się realizacji kolejnych wyzwań - bierze udział w spotkaniach autorskich, prowadzi warsztaty plastyczne, pracuje dla agencji reklamowych, współtworzy projekty gier planszowych. Niedawno zaczął ilustrować książki. W tej dziedzinie zadebiutował w 2012 r. ilustracjami do „Potwora” Grzegorza Kasdepki. Międzynarodowy sukces przyszedł w 2015 r., wraz z ukazaniem się „Pszczół”, następnie przygotował warstwę wizualną „Drzew” (2016 r.) – gęstych od szczegółów zbiorów tablic, przypominających dawne atlasy przyrodnicze, ale ze współczesnym ujęciem komicznym.

Wystawa przygotowana została w ramach Poznańskich Targów Książki. Prezentowane ilustracje to przede wszystkim rysunek prasowy, którym Piotr Socha zajmuje się od ponad 20 lat, współpracując z redakcjami takich magazynów, jak: „Gazeta Wyborcza”, „Newsweek”, „Przekrój” czy „Playboy”. Na jego styl składa się charakterystyczna kreska i subtelny, podszyty pesymizmem humor. Z pewnością ukazują Sochę jako świetnego obserwatora i komentatora rzeczywistości, celnie punktującego słabości społeczeństwa.

Wystawa czynna będzie od 2 do 30 września br., w „Galerii Dworcowej” (Dworzec PKP) i w holu Biblioteki Głównej (ul. Bolesława Chrobrego 3). Zapraszamy do jej oglądania w dniach i godzinach otwarcia placówek. Pokazane ilustracje z pewnością pozwolą zwiedzającym docenić kunszt Piotra Sochy i poznać go jako utalentowanego, wrażliwego i obdarzonego kapitalnym humorem twórcę.

0 Koszyk