Graficzny nagłówek podstrony
Kalendarz 14 sierpnia 2020

Wystawa "Uchwycić piękno pejzażu"

Miejscowość: Leszno
Miejsce: Muzeum Okręgowe w Lesznie, pl. J. Metziga 17
Data rozpoczęcia: 2020-08-14 09:00
Data zakończenia: 2020-11-15 18:00
Organizator: Muzeum Okręgowe w Lesznie

Zdjęcie, Wystawa

Wystawa eksponuje około 60 obrazów ze zbiorów własnych Muzeum Okręgowego w Lesznie, poświęconych głównie tematyce pejzażu, w większości po raz pierwszy wystawianych. Prezentowane dzieła nawiązują do nurtu realistycznego, odnosząc się do szeroko pojętej natury.

Autorzy tworząc swoje dzieła wybrali malownicze zakątki starając się wyrazić zachwyt nad ich urodą i podkreślić malowniczość przyrody i jej swojski klimat. Prezentowana twórczość wyraża się zarówno przez rozległe, panoramiczne widoki jak i wykadrowane fragmenty krajobrazu, ukazujące pojedyncze motywy malarskie. Częstym obiektem studiów artystów były urokliwe zakątki kompleksów leśnych lub też pojedyncze drzewa ale także rzeka i jej przybrzeżna roślinność, ciemne burzowe chmury przepuszczające pierwsze błyski słońca a także architektura, kwiaty, rozległe pola i łąki. Wystawa stanowi wyjątkowy artystyczny dokument malowniczego ojczystego krajobrazu, który od wieków inspirował artystów. Na wystawie obejrzymy prace m.in.: Seweryna Bieszczada, Zofii Dziurzyńskiej-Rosińskiej, Józefa Graczyńskiego, Kazimierza Łotockiego, Rafała Malczewskiego, Tadeusza Popiela, Michała Wywiórskiego, Stanisława Żukowskiego i wielu innych artystów.

Zapraszamy do zwiedzania wystawy mieszczącej się w budynku głównym Muzeum, przy pl. Jana Metziga 17. Ekspozycja będzie dostępna dla zwiedzających w terminie od 14 sierpnia do 15 listopada 2020 roku.

0 Koszyk