Graficzny nagłówek podstrony
Kalendarz 18 września 2020

„Wokół Globusa” – Alicja Kubiak i Jan Kurzela

Miejscowość: Leszno
Miejsce: Biblioteka Ratuszowa
Data rozpoczęcia: 2020-09-18 17:30
Data zakończenia: 2020-09-18 19:00
Organizator: MBP Leszno

Zdjęcie, „Wokół Globusa” – Alicja Kubiak i Jan Kurzela

Miejska Biblioteka Publiczna w Lesznie zaprasza na spotkanie z cyklu "Wokół Globusa", którego gośćmi będą Alicja Kubiak oraz Jan Kurzela. Ich hobby to trzy razy P: Podróże, Poznawanie i Penetrowanie. Więcej dowiedzieć się będzie można w piątek, 18 września 2020 r. o godz. 17:30 w Bibliotece Ratuszowej. Spotkanie realizowane jest jako część zadania pn. "Książka - o tym się mówi", dofinansowanego przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego, w ramach programu Partnerstwo dla Książki.

Jan Kurzela – urodzony w Gdańsku w 1948r. Absolwent Wydziału Prawa i Administracji na Uniwersytecie im. Mikołaja Kopernika w Toruniu. Przez wiele lat współpracował z organizacją producentów muzycznych w zakresie praw autorskich. Obecnie na emeryturze.
Alicja Kubiak – urodzona w Poznaniu w 1974r. Absolwentka Wydziału Neofilologii w zakresie filologii angielskiej na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Obecnie nauczyciel oraz lektor języka angielskiego.

O swoich swoich podróżach piszą:
"Podróżujemy wspólnie już od 20 lat. Początkowo zwiedzaliśmy Europę, później odważyliśmy się na trochę dalsze wyjazdy. Zaczęło się od wycieczek z biurami podróży, jednak bardzo szybko zorientowaliśmy się, że nie tędy droga. Nie dość, że pozostawał wielki niedosyt po powrocie do kraju, to jeszcze ceny były delikatnie mówiąc wygórowane. Biura w żaden sposób nie zaspokajały naszych oczekiwań ale skutecznie opróżniały kieszenie. Pewnego razu postanowiliśmy pojechać na własną rękę i tak już jeździmy do dzisiaj. Spisujemy nasze przygody i spostrzeżenia, dzięki czemu mogą powstawać książki, w których zawieramy rzetelne informacje o miejscu, które odwiedziliśmy. Staramy się poznawać kraj i ludzi poza utartymi szlakami i wielokrotnie udało nam się dotrzeć na tereny trudno dostępne.
Ponieważ stosujemy się do zasady ‘kto podróżuje ten żyje dwa razy’ to mamy nadzieję na jeszcze kilka wspaniałych Żyć.
Jesteśmy autorami kilku książek podróżniczych. Pierwsza książka z serii: ‘ Oczami Dos Gringos: Meksyk, Gwatemala i Belize’ opowiada ona między innymi o krainie Majów starożytnych i współczesnych, o świecie Azteków oraz o Belize, kraju bardzo pięknym i pod wieloma względami bardzo różniącym od swoich najbliższych sąsiadów.
Kolejna: ‘Oczami Dos Gringos: Kuba, Kolumbia i Amazonia’ dotyczy przygód jakie mieliśmy właśnie tam. Wraca ona do początków, opowiada jak to się wszystko zaczęło, skąd wzięła się nasza miłość do dżungli, czy Kolumbia jest naprawdę tak niebezpieczna jak mówią, przestrzega przed skutkami nieznajomości języka oraz jest swoistym powrotem do przeszłości, do czasów głębokiego PRL-u, który zaznaliśmy na Kubie. Można w niej też przeczytać o dogłębnej penetracji Amazonii, spotkaniach z rdzennymi mieszkańcami tamtych terenów w sercu dżungli. W książce opowiadamy o krainie szamanów, ich rytuałach i wierzeniach. Jest to opowieść o miejscu gdzie natura jest potężniejsza od człowieka, nieokrzesana i nie do pokonania.
Nasza najnowsza książka pt. ‘Indonezja. Ludożercy wczoraj i dziś.’ Opowiada o naszej wyprawie do Indonezji i na Papuę Zachodnią, gdzie spędziliśmy sporo czasu z rdzennymi plemionami, byłymi ludożercami i łowcami głów.
Współpracujemy z miesięcznikiem ‘Poznaj Świat’, na łamach którego ukazują się nasze artykuły z licznych podróży."

Liczba miejsc ograniczona.

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.

0 Koszyk