Graficzny nagłówek podstrony
Kalendarz 11 sierpnia 2020

Rodzinny warsztat plastyczny "Ekologiczny notes/książka"

Miejscowość: Leszno
Miejsce: on-line
Data rozpoczęcia: 2020-08-11 17:00
Data zakończenia: 2020-08-18 19:00
Organizator: Miejskie Biuro Wystaw Artystycznych w Lesznie

Zdjęcie, Rodzinny warsztat plastyczny

Miejskie Biuro Wystaw Artystycznych w Lesznie zaprasza na rodzinny warsztat plastyczny on-line EKOLOGICZNY NOTES/KSIĄŻKA

warsztat dwuspotkaniowy: 11, 18 sierpnia 2020 /wtorki/, godz. 17.00
Prowadzenie: Kobalt migrating platform: Marta Węglińska, Patrycja Plich
udział bezpłatny

Warsztaty będą się odbywać za pośrednictwem aplikacji Zoom.
Do udziału zapraszamy dzieci wraz z opiekunami.
Uczestnicy przed rozpoczęciem warsztatu otrzymują drogą mailową specjalnie opracowane materiały wizualne - pomoce do warsztatu.

Ilość miejsc ograniczona, obowiązują zapisy: rekrutacjambwaleszno@gmail.com, 655205179

Projekt dofinansowany ze środków Narodowego Centrum Kultury w ramach Programu Kultura w sieci "MBWA Leszno - sztuka on-line".

Warsztat samodzielnego wykonywania książki z nietypowych surowców odzyskanych – papieru makulaturowego, tektur, tapet i starych gazet. Uczestnicy poznają podstawowe sposoby składu i szycia notatnika, nauczą się jak wykorzystywać stary papier, by minimalizować ilość odpadów. W drugiej części warsztatu notatnik przekształcimy w książkę, przewodnik - mapę bądź dziennik, pracując z wybranym tematem. Warsztat poświęcony spersonalizowanym refleksjom nad strukturą miejską, rozplanowaniem urbanistycznym, charakterystyką i historią poszczególnych dzielnic i budynków. Uczestnicy będą pracować nad formą mapy - zeszytu, która zostanie wypełniona ilustracjami, przywołującymi własne skojarzenia i wspomnienia związane z architekturą miasta.

O realizatorkach:

Kobalt migrating platform to interdyscyplinarna inicjatywa w ramach której powstają wystawy i wydarzenia artystyczne połączone z programami edukacyjnymi, warsztaty, alternatywne przewodniki miejskie, ekologiczne notesy, raporty wizualne i ilustracje. Kobalt bada i twórczo analizuje relacje zachodzące w przestrzeniach miejskich i naturalnych, pracuje z takimi tematami jak: kultura i sztuka, architektura, ekologia, bioróżnorodność, świadomość społeczna. Idea inicjatywy wywodzi się z założenia, że sztuka może być punktem łączącym, służącym wymianie doświadczeń i doznań między ludźmi, gdzie podłożem jest wielowymiarowe – różnorodne narodowościowo, wielogatunkowe społeczeństwo. Celem platformy jest projektowanie narzędzi umożliwiających krytyczny ale i łączący dialog oraz poszerzanie wiedzy kulturowej i świadomości społecznej. Kobalt został założony w 2018 roku przez Martę Węglińska i Patrycję Plich, interdyscyplinarne artystki, absolwentki Uniwersytetu Artystycznego w Poznaniu. Dotychczas Kobalt współpracował z 18 instytucjami, organizacjami, festiwalami i ośrodkami kultury i sztuki, łącznie przeprowadzając 63 warsztaty, m.in. na zlecenie Narodowego Instytutu Architektury i Urbanistyki w Warszawie, Centrum Sztuki Współczesnej w Toruniu, Poznań Design Festiwalu, czy Sceny Roboczej – Centrum Rezydencji Teatralnej w Poznaniu.

0 Koszyk