Graficzny nagłówek podstrony
Kalendarz 09 listopada 2018

Portrety Ziemi "Pod ciemną skórą Filipin"

Miejscowość: Aula I LO
Miejsce: ul. Kurpińskiego 1
Data rozpoczęcia: 2018-11-09 18:00
Data zakończenia: 2018-11-09 20:00

Zdjęcie, Portrety Ziemi

“POD CIEMNĄ SKÓRĄ FILIPIN”, Tomasz Owsiany, 9 listopada 2018 (piątek), godz. 18:00, I LO - aula - ul. Kurpińskiego 1 / Leszno

„Pod ciemną skórą Filipin” – W ciągu samotnej ośmiomiesięcznej wyprawy poznawczej Tomasz Owsiany odwiedził sześć plemion i wybrane społeczności Filipin we wszystkich makroregionach kraju. Nawiązał bliskie więzi z mieszkańcami i uczestniczył w ich codziennym życiu: w miasteczkach, w górach, w dżungli i nad brzegiem oceanu. Wyrabiał węgiel, uprawiał zbieractwo, orał bawołami ryżowiska i brał udział w ceremoniach. Mieszkał w kolonii karnej, poznał szamana uprawiającego czarną magię i dotarł do obozu grupy paramilitarnej na Mindanao. Celem jego wyprawy było doświadczenie próbek z pełnego przekroju Filipin, poznanie nieeksportowej twarzy kraju oraz znalezienie odpowiedzi na pytanie, jak przeobrażają się tamtejsze rdzenne kultury pod wpływem nowoczesności.

Tomasz Owsiany – (1984), urodzony w Toruniu, absolwent wydziału filologii romańskiej UJ. Miłośnik przyrody, odpoczywający najpełniej w lesie i na górskich szlakach. Związany z miesięcznikiem “Poznaj Świat”. Autor książki “Madagaskar. Tomek na Czerwonej Wyspie” wydanej w serii Biblioteka Poznaj Świat.

Wstęp: 6 zł

 

źródło: www.tworczehoryzonty.pl

Opublikował: Lucyna Gbiorczyk kontakt: lgbiorczyk@leszno.pl ostatnia zmiana: 2018-10-08 10:02:57
0 Koszyk