Graficzny nagłówek podstrony
Kalendarz 27 lutego 2021

O Pryszczycerzu i Królewnie Pięknotce

Miejscowość: Leszno
Miejsce: Teatr Miejski w Lesznie
Data rozpoczęcia: 2021-02-27 17:00
Data zakończenia: 2021-02-28

Plakat

Spektakl powstał w trakcie warsztatów teatralnych dla dzieci, realizowanych przez Teatr Miejski w Lesznie w ramach projektu edukacyjnego pod nazwą "Leszno pełne kultury - cykl zajęć edukacyjnych adresowanych do różnych grup wiekowych", dofinansowanego przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego ze środków pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.

Wstęp bezpłatny. Liczba miejsc ograniczona!

Spektakl familijny dla widzów od 7-go roku życia.

Z uwagi na obostrzenia pandemiczne i związany z nimi limit osób mogących zasiadać na widowni, zapraszamy do Kasy Teatru po odbiór darmowych wejściówek stanowiących "bilet wstępu" na pokaz przedstawienia.
Treść:
Do królewskiego zamku przybywają trzej kandydaci do ręki Księżniczki, ale żaden nie zdobywa jej serca. Widzą oni w Pięknotce tylko urodę, nie zauważają jej wnętrza. Jedyną osobą, która nie dba o wygląd Księżniczki jest pryszczaty Rycerz Pryszczycerz. Zrozpaczona Pięknotka prosi czarownicę Wiedźmiłę, aby ją oszpeciła. Wiedźma zgadza się, ale wcześniej poddaje Pięknotkę próbom mającym udowodnić, że jest pracowita i wrażliwa.
Kiedy Księżniczka wraca z oszpeconą twarzą, dwóch spośród kandydatów wycofuje się. Tylko Królewicz Piękniewicz nadal chce poślubić księżniczkę. Ale i on zmienia zdanie, kiedy okazuje się, że księga zaklęć czarownicy została ukradziona i odczarowanie królewny nie jest możliwe. Sytuację ratuje Pryszczycerz, który odzyskuje księgę z rąk Zbójnika. Odczarowana Pięknotka postanawia poślubić Pryszczycerza, który zawsze widział tylko jej wewnętrzne piękno. Wszystko kończy się szczęśliwie, a kiedy Pryszczycerz podnosi przyłbicę, okazuje się, że... wszystkie pryszcze zniknęły. smiley

opr. Agata Włodarczyk, www.nowesztuki.pl

 

Źródło: teatrmiejskileszno.pl 

Opublikował: Bernadeta Klupś kontakt: bklups@leszno.pl ostatnia zmiana: 2021-03-01 09:57:07
0 Koszyk