Mariusz Szczygieł w Bibliotece!

Dodano 2021-11-02 18:57:54

Miejscowość: Leszno
Miejsce: Biblioteka Ratuszowa
Data rozpoczęcia: 2021-11-25 17:00
Data zakończenia: 2021-11-25 18:00
Organizator: MBP Leszno

Zbliża się długo wyczekiwane spotkanie z cyklu "Sprawa dla Czytelnika"! Mariusz Szczygieł będzie gościem Miejskiej Biblioteki Publicznej w Lesznie. Zapraszamy 25 listopada 2021 r. o godz. 17:00 do Biblioteki Ratuszowej. Wydarzenie będzie jednocześnie transmitowane na żywo na naszym profilu Facebook.

Mariusz Szczygieł (ur. 1966) – reporter, pisarz. Od 1990 r. związany z „Gazetą Wyborczą". Oprócz Hanny Krall najczęściej przekładany z żyjących polskich reporterów; jego książki zostały wydane w 21 krajach. Za „Gottland" zdobył Europejską Nagrodę Książkową 2009, a w Polsce Nike Czytelników. Zdobywca tytułu Dziennikarz Roku 2013 w konkursie Grand Press. Za „Nie ma" zdobył podwójną Nagrodę Nike 2019 (w wyborze jury i czytelników). Debiutował w wieku 16 lat w tygodniku „Na przełaj". W latach 90. znany z prowadzenia talk show „Na każdy temat". Czechofil, autor kilku bestsellerowych książek o Czechach („Gottland", „Zrób sobie raj", „Laska nebeska"). Autor monumentalnej, trzytomowej antologii polskiego reportażu XX wieku „100/XX". Odznaczony przez Prezydenta RP orderem Polonia Restituta. Nauczyciel wielu reporterów młodego pokolenia, prowadzi autorskie zajęcia w Polskiej Szkole Reportażu. Zdobył nagrodę Autorytet 2015 w konkursie Mediator, przyznawaną przez studentów wszystkich szkół dziennikarskich w Polsce. Jest prezesem Fundacji Instytut Reportażu, która prowadzi znaną w Warszawie księgarnio-kawiarnię Wrzenie świata oraz wydawnictwo książkowe Dowody na Istnienie. Miłośnik czeskiej Pragi. Mieszka w Warszawie.


Spotkaniu towarzyszyć będzie symultaniczne tłumaczenie na język migowy przez Ewę Gano ze Stowarzyszenia Pomocy Osobom Niesłyszącym SPON.

Spotkanie jest częścią zadania pn. Sprawa dla Czytelnika, dofinansowanego w ramach Programu Partnerstwo dla Książki ze środków finansowych Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.