Graficzny nagłówek podstrony
Kalendarz 12 października 2019

„Już nie zapomnisz mnie” – przedwojenne piosenki w wykonaniu Tomasz Stockingera

Miejscowość: Leszno
Miejsce: ul. G. Narutowicza 31 (dawna synagoga)
Data rozpoczęcia: 2019-10-12 18:00
Data zakończenia: 2019-10-12 19:00
Organizator: Muzeum Okręgowe w Lesznie

Zdjęcie, „Już nie zapomnisz mnie” – przedwojenne piosenki w wykonaniu Tomasz Stockingera

Koncert Tomasza Stockingera „Już nie zapomnisz mnie” – przedwojenne piosenki w wykonaniu Tomasz Stockingera Zapraszamy na koncert Tomasza Stockingera, który specjalnie dla Państwa zaśpiewa znane i lubiane szlagiery przedwojennej piosenki. Pełne nostalgii uczucia zagoszczą w otoczeniu nieprzypadkowym, bo w gustownej aranżacji wystawy „Ach śpij kochanie… Leszczyńskie sypialnie w latach 1900 – 1956”, znajdującej się w Muzeum przy ul. G. Narutowicza 31 (dawna synagoga). Koncert odbędzie się 12 października 2019 o godzinie 18.00. Bilety, w cenie 40 zł, dostępne będą w przedsprzedaży w kasach Muzeum od 17 września. Ilość miejsc ograniczona.

Informacje o artyście i akompaniującym mu pianiście:

Tomasz Stockinger ukończył PWST w Warszawie w 1978 r. Od tego czasu nieprzerwanie związany jest z teatrem, kinem, telewizją, a także estradą. Jest dziś jednym z najbardziej rozpoznawanych polskich aktorów. Kontynuuje również rodzinne muzyczne tradycje. W 2005 r. nagrał solową płytę z Polskim Radiem pt. "Melodią wracasz do mnie". Karierę teatralną zaczął w Teatrze Dramatycznym pod szefostwem Gustawa Holoubka. Później współpracował z innymi warszawskim teatrami, takimi jak: Kwadrat, Scena Prezentacje, Syrena, Roma i Komedia. Najważniejsze jego filmy: „Sto koni do stu brzegów”, „Bołdyn”, „Znachor”, „Lata dwudzieste… lata trzydzieste” i seriale: „Dom”, „Rycerze i rabusie”, „Pogranicze w ogniu”, „Zespół adwokacki” i oczywiście „Klan”. Obecnie aktor występuje w warszawskiej Kamienicy, goszcząc też na wielu innych polskich scenach w repertuarze teatralnym i muzycznym.

Stefan Gąsieniec to kompozytor, aranżer muzyczny, pianista. Został wyróżniony w roku 2010 Nagrodą Specjalną Ministra Kultury Bogdana Zdrojewskiego za nieoceniony wkład w rozwój polskiej kultury. Skomponował, zaaranżował i wyprodukował muzykę do solowego albumu Krzysztofa Cugowskiego pt. "Przebudzenie". Równorzędnie koncertuje jako pianista w Polsce i za granicą z gwiazdami światowego jazzu takimi jak : Fuasi Abdul Khaliq (USA), Kenny Martin(USA), Daniel Allen (Kuba), Siggy Davis (USA), Nirankar Khalsa (USA), Tony Hurdle (USA) i innymi. Komponował, aranżował dla wielu polskich artystów i koncertował z większością gwiazd polskiej sceny muzycznej.

0 Koszyk