Graficzny nagłówek podstrony
Kalendarz 24 stycznia 2022

Grupa Wsparcia "Mama i Tata na zawsze"

Miejscowość: Leszno
Miejsce: Terenowy Komitet Ochrony Praw Dziecka w Lesznie, ul. Słowiańska 59b
Data rozpoczęcia: 2022-01-24 16:30
Data zakończenia: 2022-01-24 18:30
Organizator: Terenowy Komitet Ochrony Praw Dziecka

Zdjęcie, Grupa Wsparcia

Terenowy Komitet Ochrony Praw Dziecka w Lesznie zaprasza rodziców będących w sytuacji rozwodu/rozstania, separacji do udziału w Grupie Wsparcia pt. „Mama i Tata na zawsze”.

Grupa ma na celu wspólne rozwiązywanie problemów związanych z rozpadem rodziny, służy tworzeniu sieci wsparcia rodziców którzy są w trakcie rozwodu/rozstania, separacji.
Spotkania mają charakter warsztatowy, uczestnicy będą mieli możliwość poszerzenia wiedzy na temat potrzeb dziecka, potrzeb rodzica, uzyskania pomocy w szukaniu konstruktywnych rozwiązań w sytuacjach trudnych, sposobów ochrony dzieci przed konfliktem dorosłych. Uczestnicy warsztatów będą mogli poznać zasady prawidłowej komunikacji z dziećmi i pomiędzy rodzicami, sposobów budowania prawidłowych relacji, więzi rodzinnych w sytuacji kryzysu rozpadu rodziny. Wsparcie i wymiana doświadczeń pomiędzy uczestnikami to będzie dodatkowy element, który pozwoli na poradzenie sobie z kryzysem rodziny.
Spotkania grupowe będą miały charakter psychoedukacyjny i wsparciowy i będą się odbywać cyklicznie, średnio w odstępie dwutygodniowym. Będzie można uczestniczyć w każdym lub w wybranym spotkaniu. Każde spotkanie będzie poświęcona innej tematyce, będzie omawiany konkretny problem zgodnie ze zgłaszanymi oczekiwaniami uczestników grupy. Tematy spotkań będą się uzupełniać, ale nie będą od siebie zależne na tyle, aby zgłaszający się rodzic nie mógł dołączyć do funkcjonującej już grupy.


Pierwsze spotkanie odbędzie się 24.01.2022r w godzinach 16:30 – 18:30 w siedzibie Terenowego Komitetu Ochrony Praw Dziecka w Lesznie, ul. Słowiańska 59b.
Warsztat poprowadzi Wiesława Anglart – specjalista pracy z rodziną.
Osoby zainteresowane udziałem mogą zgłaszać się telefonicznie pod nr tel. 65 529 98 65 bądź e - mailowo – centrum@tkopd.leszno.pl  podając imię i nazwisko oraz nr telefonu.

Liczba miejsc jest ograniczona.
Udział w warsztatach jest bezpłatny.
Warsztaty realizowane są w ramach projektu „Pomaganie przez wspieranie’ współfinansowane przez Miasto Leszno.
Zapraszamy!

0 Koszyk