Graficzny nagłówek podstrony
Kalendarz 13 sierpnia 2019

XIX Światowy Przegląd Folkloru "Integracje 2019"

Miejscowość: Rynek
Miejsce: Leszno
Data rozpoczęcia: 2019-08-13 17:40
Data zakończenia: 2019-08-13 20:00

Zdjęcie, XIX Światowy Przegląd Folkloru

Lato z Folklorem jest imprezą cykliczną, odbywającą się w Lesznie zawsze w sierpniu od przeszło trzydziestu pięciu lat.

Integracje w Lesznie

Organizatorem koncertu w Lesznie, który odbędzie się 13 sierpnia br. (wtorek) jest Miejski Ośrodek Kultury i Miasto Leszno. W tym roku, podobnie jak w ubiegłym, zaprosimy do wspólnej zabawy wszystkie dzieci i młodzież! Przed koncertem bowiem, członkowie występujących zespołów poprowadzą specjalnie dla nich mini warsztaty folklorystyczne, które zaplanowano na godz. 17.40 przy scenie na Rynku. Koncert natomiast odbędzie się o godz. 18.00 (na Rynku).

W tym roku Integracje przebiegają pod hasłem „Kręć się, kręć wrzeciono…”, bo przecież obroty to szczególny element polskich i nie tylko tańców ludowych. Na estradzie zatem zakręci się i zawiruje 6 zespołów: z Kolumbii, Indii, Węgier, Bułgarii, Gruzji i Polski.
Serdecznie zapraszamy! WKRĘĆ SIĘ W FOLKLOR!!!

O festiwalu w ogóle

Ideą festiwalu jest umożliwienie kontaktu z kulturą ludową, folklorem z rozmaitych stron świata jak największej liczbie widzów, zwłaszcza dzieciom i młodzieży. Udowodnienie poprzez wspólną, świetną zabawę, że folklor też jest atrakcyjny, rozrywkowy i widowiskowy. To także wspaniała okazja do zapoznania się poprzez stroje, muzykę i taniec, z historią i kulturą innych narodów.

Od 19 lat wydarzenie to jest połączone ze Światowym Przeglądem Folkloru organizowanym przez Akademię Wychowania Fizycznego im. E. Piaseckiego w Poznaniu oraz Stowarzyszenie Kulturalno-Sportowe "Integracje", a gospodarzem imprezy jest Zespól Tańca Ludowego "Poznań" AWF. Od tego też czasu przegląd zespołów funkcjonuje pod nazwą „Integracje”, a Leszno swymi występami zaszczycają zespoły folklorystyczne z najodleglejszych i najbardziej egzotycznych stron świata.

Patronat honorowy nad imprezą w tym roku piastują: Marszałek Województwa Wielkopolskiego - Marek Woźniak, Prezydent Miasta Poznania - Jacek Jaśkowiak, Rektor Akademii Wychowania Fizycznego w Poznaniu - dr hab. prof. AWF Dariusz Wieliński, Starosta Poznański Jan Grabkowski, Sekretarz Stanu MKiDN Jarosław Selin, a także UNESCO.

Tegoroczne koncerty potrwają od 10 do 18 sierpnia 2019 r., głównie w Poznaniu, ale także w Nowym Tomyślu, Swarzędzu, Wrześni, Lesznie, Grodzisku Wlkp., Wronkach, Nowym Tomyślu, Damasławku i Luboniu.

Opublikował: Lucyna Gbiorczyk kontakt: lgbiorczyk@leszno.pl ostatnia zmiana: 2019-08-14 07:40:24
0 Koszyk