Graficzny nagłówek podstrony
Aktualności 16 marca 2017

Wyniki XIII Wielkopolskiej Olimpiady Wiedzy Konsumenckiej

Zdjęcie, Wyniki XIII Wielkopolskiej Olimpiady Wiedzy Konsumenckiej

Do XIII Wielkopolskiej Olimpiady Wiedzy Konsumenckiej zgłosiło się 50 uczestników z 9 leszczyńskich szkół ponadgimnazjalnych. Zwycięzcy konkursu miejskiego zostali uhonorowani nagrodami ufundowanymi przez Prezydenta Miasta Leszna, a trójka najlepszych weźmie udział w konkursie wojewódzkim w Poznaniu w dniu 5 kwietnia bieżącego roku.

Data konkursu  nie była przypadkowa, ponieważ 15 marca obchodzimy Światowy Dzień Konsumenta. Został on ustanowiony, ponieważ tego dnia w 1962 roku miało miejsce przełomowe orędzie Johna F. Kennedy'ego, w którym prezydent USA sformułował cztery podstawowe prawa konsumentów do : informacji, wyboru, bezpieczeństwa i reprezentacji.  

Uczeń pierwszej klasy Technikum Informatycznego z Zespołu Szkół Elektroniczno-Telekomunikacyjnych w Lesznie, Tomasz Robaczewski, zwyciężył w leszczyńskich eliminacjach .Drugie miejsce zajęła Małgorzata Kubiak z ZSE, trzecie Weronika Walachowska z II LO, a na kolejnych miejscach uplasowali się: Katarzyna Łuczak – ZSE, która zastąpi Małgorzatę Kubiak z ZSE w konkursie wojewódzkim, ponieważ laureatka będzie na stażu zagranicznym. Kolejna była Paulina Leśniarek - ZSE, Dominika Nowak - ZSRB oraz Krystian Matuszewski - ZSRB.

Opublikował: Bernadeta Klupś kontakt: bklups@leszno.pl ostatnia zmiana: 2017-03-16 13:04:33
0 Koszyk