Graficzny nagłówek podstrony
Kalendarz 17 marca 2019

Spotkanie z Łucją Dudzińską

Miejscowość: Leszno
Miejsce: Biblioteka Ratuszowa
Data rozpoczęcia: 2019-03-17 17:00
Data zakończenia: 2019-03-17 19:00
Organizator: Miejska Biblioteka Publiczna im. Stanisława Grochowiaka w Lesznie

Zdjęcie, Spotkanie z Łucją Dudzińską

Miejska Biblioteka Publiczna im. Stanisława Grochowiaka w Lesznie serdecznie zaprasza 17 marca o godzinie 17.00 do Biblioteki Ratuszowej na spotkanie poetyckie z Łucją Dudzińską. Spotkanie jest współorganizowane ze Stowarzyszeniem Sztuka Dla Wszystkich

Łucja Dudzińska – poetka, wydawca, redaktor serii wydawniczych, animatorka kultury – pomysłodawczyni i organizatorka wielu ogólnopolskich: akcji literackich, konkursów, wystaw, prezentacji oraz warsztatów. Autorka ośmiu tomów poetyckich (w tym dwóch dwujęzycznych), tłumaczona na dziewięć języków. Publikowała w antologiach i pismach zagranicznych i ogólnopolskich np.: „Twórczość”, „Topos”, „Fraza”, „Tekstualia”, „Okolica Poetów”, „Arkadia”,„Wakat”, „Bliza”, „Cegła”… Laureatka kilkudziesięciu konkursów poetyckich, Nagrody „Tetis" i wielokrotnych nominacji na tom poetycki. Za debiut „z mandragory” otrzymała Nagrodę R. Milczewskiego-Bruna. Dwukrotnie wyróżniona na Międzynarodowym Listopadzie Poetyckim na książkę roku 2016 i 2018 za tomy: „Tupanie. ze sobą po drodze” i „wykrzesać ogień. Taki Stan”. Laureatka nagrody „Fotokreator” za twórczość i animowanie fotografii w woj. wielkopolskim.

Inicjatorka i kuratorka ogólnopolskiej Grupy Literycznej Na Krechę (od 2011 roku). Prezes Fundacji Otwartych Na Twórczość (FONT). Członkini Zarządu Głównego i Komisji Kwalifikacyjnej Stowarzyszenia Pisarzy Polskich. Stypendystka Marszałka Województwa Wielkopolskiego w dziedzinie kultury. Mieszka w Poznaniu.

0 Koszyk