Graficzny nagłówek podstrony
Aktualności 21 września 2016

Akcja Kopernik Na Rowerze w II LO w Lesznie zakończona sukcesem

Zdjęcie, Akcja Kopernik Na Rowerze w II LO w Lesznie zakończona sukcesem

We wtorek w auli II LO odbył się uroczysty apel, w trakcie którego podsumowano wakacyjną akcję „Kopernik Na Rowerze”. Na apelu obecny był Prezydent Łukasz Borowiak, który był również aktywnym uczestnikiem przedsięwzięcia.

Nauczyciele, absolwenci i uczniowie II Liceum Ogólnokształcącego w Lesznie w 80 dni przejechali rowerami 40 tysięcy kilometrów. Cel udało im się osiągnąć na siedem godzin przed wyznaczonym terminem.

Aktywny udział w akcji wzięło 89 osób - 9 nauczycieli, 33 absolwentów i 47 uczniów, pokonując od kilku do ponad 3000 km. Liczył się jednak nie tyle indywidualny wynik, co rezultat całej społeczności. Osiągnięcie wyznaczonego celu oznaczało wywalczenie 2 tysięcy zł na cel charytatywny.

Uczestnicy zmagań zgodnie chwalili sam pomysł. Zaznaczali, że rywalizacja bardzo ich motywowała do aktywności. Niektórzy specjalnie inwestowali w sprzęt. Tuż po zakończeniu podkreślali, że wezmą udział w kolejnych edycjach.

W związku z tym, od 21 września ruszają dwie akcje „Kopernik Na Rowerze” i „Kopernik Biega”. Swój udział zadeklarował już Prezydent Łukasz Borowiak.

Obecną edycję wsparli sponsorzy: firma Intermax PHU Export-Import Joanna Urbanowska, która przekaże pieniądze na wybrany cel charytatywny oraz ufundowała okolicznościowe koszulki, a także Mann+Hummel filtration Technology Poland Sp z o.o. i Konwa Bike - fundatorzy nagród indywidualnych. 

Opublikował: Paulina Janowicz kontakt: pjanowicz@leszno.pl ostatnia zmiana:
0 Koszyk