Miejski portal dla biznesu i nie tylko...

Dodano 2020-10-20 13:34:04 Zachęcamy do odwiedzania portalu miejskiego dla przedsiębiorców. To miejsce, gdzie znajdują się informacje nt. nieruchomości na sprzedaż, aktualnych przetargów, inwestycji miejskich, dostępnych form wsparcia dla przedsiębiorców na poziomie lokalnym i krajowym.

Na stronie dostępny jest również poradnik początkującego przedsiębiorcy oraz kalendarz, który zawiera informacje nt. szkoleń, warsztatów i wydarzeń oferowanych zarówno przez lokalne, jak i krajowe instytucje.

- Ze stroną powiązany jest także newsletter, do którego zapisywania zachęcamy. Ponadto zapraszamy przedsiębiorców do korzystania z Leszczyńskiej Strefy Biznesu. To przestrzeń na portalu www.biznes.leszno.pl, którą bezpłatnie oddajemy lokalnym przedsiębiorcom - mówi Izabela Wojciechowska, która koordynuje prace Referatu Rozwoju Gospodarczego w Urzędzie Miasta Leszna.

- Celem naszej inicjatywy jest umożliwienie poszukiwania partnerów biznesowych, zarówno w aktualnej sytuacji (epidemii Covid-19), jak i w dalszej perspektywie czasowej; umożliwienie wymiany maszyn, sprzętu między przedsiębiorcami, którzy ze względu na aktualną sytuację wstrzymali swoją działalność, a firmami, które mogą dane maszyny lub sprzęt wykorzystać. Wystarczy wysłać formularz zgłoszeniowy dostępny na naszej stronie. Zapraszamy przedsiębiorców do współpracy.