Graficzny nagłówek podstrony
Kalendarz 10 grudnia 2019

„Mała Książka - Wielki Człowiek”

Miejscowość: Leszno
Data rozpoczęcia: 2019-12-10
Data zakończenia: 2019-12-31

Zdjęcie, „Mała Książka - Wielki Człowiek”

Miejska Biblioteka Publiczna im. Stanisława Grochowiaka w Lesznie włączyła się do ogólnopolskiej kampanii „Mała książka – wielki człowiek”, której organizatorem jest „Instytut Książki”. Pilotażowy projekt dla najmłodszych właśnie się rozpoczął. Najmłodsi czytelnicy (urodzeni w latach 2013-2016) naszej biblioteki podczas swojej pierwszej wizyty otrzymają upominki, a wśród nich: książki „Pierwsze czytanki dla...", poradniki dla rodziców „Książką połączeni, czyli przedszkolak idzie do biblioteki", Karty Małego Czytelnika oraz naklejki do Kart Małego Czytelnika.

Akcja ma zachęcić rodziców do odwiedzania bibliotek i codziennego czytania z dzieckiem. Każdy młody czytelnik, który przyjdzie do biblioteki, otrzyma w prezencie Wyprawkę Czytelniczą, a w niej: książkę „Pierwsze wiersze dla…” oraz Kartę Małego Czytelnika. Za każdą wizytę w bibliotece zakończoną wypożyczeniem minimum jednej książki z księgozbioru dziecięcego Mały Czytelnik otrzyma naklejkę, a po zebraniu dziesięciu zostanie uhonorowany imiennym dyplomem potwierdzającym jego czytelnicze zainteresowania. W Wyprawce znajdą coś dla siebie także rodzice. „Książką połączeni, czyli o roli czytania w życiu dziecka” to broszura informacyjna,  przypominająca o korzyściach wynikających z czytania dzieciom oraz podpowiadająca, skąd czerpać nowe inspiracje czytelnicze.

Dzięki akcji dziecko pozna ważne miejsce na czytelniczej mapie dzieciństwa (bibliotekę) i zostanie pełnoprawnym uczestnikiem życia kulturalnego. Projekt jest finansowany ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Zasady:

• Wyprawki wydajemy tylko dzieciom z roczników 2013–2016. Beneficjentami projektu są zarówno dzieci, które już są czytelnikami, jak i te, które dzięki naszym wspólnym staraniom nimi zostaną.
• Mali Czytelnicy po odwiedzeniu biblioteki otrzymają Wyprawkę Czytelniczą, czyli: książkę, poradnik dla rodziców oraz Kartę Małego Czytelnika. 
• Naklejkę na Kartę otrzymuje dziecko każdorazowo gdy odwiedzi bibliotekę i wypożyczy m.in. jedną książkę z księgozbioru dziecięcego.
• Na każde dziecko, które uzbiera 10 naklejek, czeka imienny dyplom, potwierdzający jego czytelnicze zainteresowania. Możecie Państwo przygotować gotowe druki i wypisywać je ręcznie lub drukować przed wręczeniem z imieniem i nazwiskiem dziecka. 
• Po uzbieraniu pierwszych 10 naklejek można przekazać dziecku kolejną Kartę Małego Czytelnika 
• Jeśli dziecko zgubi lub zniszczy kartę, można mu wydać jej duplikat.
• Dzieci, które brały udział w edycji 2018 i zebrały wszystkie 10 naklejek, mogą wziąć również udział w edycji 2019. 
• Biblioteki, którym pozostały książki z ubiegłorocznej akcji, wydają je najmłodszym dzieciom, z roczników 2016 i 2017. Starsze dzieci dostają nowe książki z edycji 2019.

Opublikował: Bernadeta Klupś kontakt: bklups@leszno.pl ostatnia zmiana: 2019-12-03 10:21:32
0 Koszyk