Graficzny nagłówek podstrony
Aktualności 25 lutego 2020

Jubileusz 100-lecia istnienia Zespołu Szkół Rolniczo-Budowlanych

Zdjęcie, Jubileusz 100-lecia istnienia Zespołu Szkół Rolniczo-Budowlanych

W dniu 26 września 2020 r. odbędzie się uroczystość poświęcona upamiętnieniu Jubileuszu 100-lecia istnienia Zespołu Szkół Rolniczo-Budowlanych im. „Synów Pułku” w Lesznie. Zespół Szkół Rolniczo-Budowlanych powstał w 2002 roku po połączeniu Zespołu Szkół Rolniczych i Zespołu Szkół Budowlanych, które wcześniej funkcjonowały jako samodzielne placówki.

Szkolnictwo rolnicze i budowlane w Lesznie ma wspólne korzenie i wywodzi się z powstałej w 1912 roku Szkoły Przemysłowo-Handlowej w Lesznie. Początek historii Zespołu Szkół Rolniczych datuje się od 1920 roku, w którym Wielkopolska Izba Rolnicza
z Poznania powołała szkołę rolniczą w Lesznie Wielkopolskim. Natomiast początek historii Zespołu Szkół Budowlanych datuje się od 1922 roku tj. od momentu powstania Państwowej Szkoły Budownictwa w Lesznie.
Dziś Zespół Szkół Rolniczo-Budowlanych nawiązuje do szczytnych tradycji, kontynuuje historię i dokonania obu Szkół, z których się wywodzi.
Podjęcie inicjatywy organizacji 100-lecia Szkoły wynika z tradycji integracji społeczności absolwentów obu szkół, które wcześniej organizowały obchody jubileuszowe: 25-lecie Zespołu Szkół Budowlanych, 50-lecie Leszczyńskiej Szkoły Rolniczej, 75-lecie Leszczyńskiej Szkoły Rolniczej oraz 90-lecie Zespołu Szkół Rolniczo-Budowlanych.
Udział w przedsięwzięciu da możliwość zjednoczenia kilku pokoleń absolwentów i pracowników tworzących na przestrzeni lat wizerunek aktywnego przedstawiciela lokalnej społeczności.
Pragniemy Państwa zaprosić na uroczyste obchody, w ramach których odbędą się:

  • Msza święta w kościele pw. Świętego Krzyża w Lesznie;
  • Uroczysta Akademia w auli Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Lesznie;
  • Spotkania i imprezy towarzyszące na terenie Szkoły;
  • Wieczór taneczny w Restauracji Finezja

Zapraszamy do aktywnego uczestnictwa osoby związane z naszą szkołą: absolwentów, pracowników, byłych pracowników i przedstawicieli firm i organizacji wspierających nas od lat.


Szczegółowe informacje wraz z formularzem zgłoszeniowym będzie można znaleźć na www.zsrb.leszno.pl  oraz na naszym profilu na Facebooku

Opublikował: Bernadeta Klupś kontakt: bklups@leszno.pl ostatnia zmiana: 2020-02-25 14:14:25
0 Koszyk