Graficzny nagłówek podstrony
Aktualności 15 maja 2019

Jest dofinansowanie na drugi etap ulicy Lipowej

Zdjęcie, Jest dofinansowanie na drugi etap ulicy Lipowej

Miasto Leszno otrzymało pieniądze na przebudowę drugiego odcinka ulicy Lipowej. Dofinansowanie pochodzi z rządowego Funduszu Dróg Samorządowych.

Obecnie kończy się przebudowa pierwszego fragmentu Lipowej od skrzyżowania z ulicą 1 Maja, Henrykowską i Strzelecką do skrzyżowania z Dożynkową. Teraz pora na odcinek drugi  - od ulicy Dożynkowej do skrzyżowania ze Starozamkową i Obrońców Lwowa.

Wykonawca zadania będzie taki sam jak etapu pierwszego - Przedsiębiorstwo Dróg i Ulic w Lesznie. Co zostanie zrobione? Przebudowana zostanie jezdnia oraz wszystkie zjazdy z drogi. Powstanie system odprowadzający wody deszczowe. Nowe będzie oświetlenie ulicy. Po obu stronach ulicy będą nowe chodniki, rowerzyści poruszać się będą po nowej ścieżce. Zbudowane zostaną dwie zatoki autobusowe. Ruch na tym odcinku Lipowej bardzo się zmieni, bo powstaną dwa ronda trzywylotowe - na skrzyżowaniach Lipowej z Dożynkową oraz Lipowej z  Racławicką. Przebudowane zostanie także skrzyżowanie Lipowej z ulicami Obrońców Lwowa i Starozamkową.

Prace ruszą jeszcze w maju i mają potrwać do 31 października 2019.  

Koszt inwestycji wyniesie 5.245.446,04 zł. Pozyskane dofinansowanie to połowa wartości zadania. Za przebudowę sieci wodno-kanalizacyjnej zapłaci MPWiK. To kwota 1.121.426,72 zł.   

Autor: lm

Opublikował: Bernadeta Klupś kontakt: bklups@leszno.pl ostatnia zmiana: 2019-05-15 09:22:06
0 Koszyk