Akademia ArtBox - wystawa prac młodzieży

Dodano 2022-06-01 15:12:50

Miejscowość: Leszno
Miejsce: Galeria MBWA w Ratuszu, Leszno, Rynek 1, II pietro
Data rozpoczęcia: 2022-09-15 17:00
Data zakończenia: 2022-09-28 16:00
Organizator: Miejskie biuro Wystaw Artystycznych w Lesznie

Miejskie Biuro Wystaw Artystycznych w Lesznie oraz Autorzy zapraszają na wystawę Akademia ArtBox Wystawa prac uczestników zajęć z rysunku i malarstwa w Galerii MBWA.

wernisaż: 15 września 2022 /czwartek/, godz. 17.00
Galeria MBWA w Ratuszu, Leszno, Rynek 1, II piętro
wystawa czynna do 28 września 2022
Wernisaż wystawy odbędzie się w ramach Aktywnego Obywatelskiego Leszna.

godziny otwarcia:
wtorki, środy, piątki: 10.00-16.00
czwartki: 12.00-18.00

Od kilkunastu lat Miejskie Biuro Wystaw Artystycznych w Lesznie prezentuje prace młodzieży uczestniczącej w zajęciach z rysunku i malarstwa. Wystawa Akademia ArtBox jest podsumowaniem dorobku artystycznego młodzieży, która w minionym roku szkolnym tworzyła pod kierunkiem artystki Pauliny Kowalczyk. Eksponując po kilka prac każdego z uczestników, staramy się pokazać choć w części to, w jaki sposób młodzi uczestnicy zajęć doskonalą swoje umiejętności.

Cotygodniowe zajęcia mają na celu przede wszystkim przygotowanie do egzaminów wstępnych na uczelnie i kierunki artystyczne. Ale nie tylko, to czas i miejsce dla realizacji artystycznych zainteresowań, pasji, zawieranie nowych znajomości z osobami o podobnych zainteresowaniach, twórczych rozmów i poszukiwań.

Zajęcia pozwalają rozwijać zdolności twórcze, wrażliwość i talent, ale przede wszystkim kreatywność. Uczestnicy na przykładzie martwych natur poznają zasady kompozycji, perspektywy, posługiwania się walorem oraz światłocieniem. Podczas pracy z modelem uczą się konstruowania postaci, mierzenia proporcji, indywidualizacji postaci oraz modelunku światłocieniowego. Pracując w plenerze poznają zasady związane z rysunkiem architektury, w tym posługiwania się perspektywą, nauką kompozycji, ukazywania detalu. Podczas spotkań doświadczają wielu możliwości jakie daje rysunek oraz malarstwo i wykorzystują je w swojej twórczości, ważnym elementem jest praca koncepcyjna, a także praca z wyobraźni. Poznawanie różnych technik i zasad funkcjonujących w dziedzinie rysunku i malarstwa jak: przestrzeń, perspektywa, proporcje, kadrowanie, kompozycja, światłocień, faktura, wielkość, kontrasty, rytmy, ruch... to podstawy do wypracowania podczas zajęć.
Wystawa jest także momentem inaugurującym nowy sezon edukacyjny w Galerii MBWA.