Graficzny nagłówek podstrony
Kalendarz 15 września 2020

Akademia ArtBox - wystawa

Miejscowość: Leszno
Miejsce: Galeria MBWA, Leszno, ul.Leszczyńskich 5
Data rozpoczęcia: 2020-09-15 17:00
Data zakończenia: 2020-10-03 14:00
Organizator: Miejskie Biuro Wystaw Artystycznych w Lesznie

Zdjęcie, Akademia ArtBox - wystawa

Miejskie Biuro Wystaw Artystycznych w Lesznie zaprasza na wystawę Akademia ArtBox. Wystawa prac uczestników zajęć z rysunku i malarstwa.

Wernisaż online:
15 września 2020 /wtorek/, godz. 17.00
facebook.com/MBWALeszno
zwiedzanie wystawy w godz. 11.00-19.00
Galeria MBWA Leszno, ul. Leszczyńskich 5

oprowadzanie on-line po wystawie:
17 września 2020 /czwartek/, godz. 17.00
Prowadzenie: Paulina Kowalczyk - artystka
facebook.com/MBWALeszno

wystawa czynna do 3 października 2020

Projekt dofinansowany ze środków Narodowego Centrum Kultury w ramach Programu Kultura w sieci "MBWA Leszno - sztuka on-line".

Od kilkunastu lat Miejskie Biuro Wystaw Artystycznych w Lesznie prezentuje prace młodzieży uczestniczącej w zajęciach z rysunku i malarstwa. Wystawa Akademia ArtBox jest podsumowaniem dorobku artystycznego młodzieży, która w minionym roku szkolnym tworzyła pod kierunkiem artystki Pauliny Kowalczyk. Eksponując po kilka prac każdego z uczestników, staramy się pokazać choć w części to, w jaki sposób młodzi uczestnicy zajęć doskonalą swoje umiejętności.
Cotygodniowe zajęcia mają na celu przede wszystkim przygotowanie do egzaminów wstępnych na uczelnie i kierunki artystyczne. Ale nie tylko, to czas i miejsce dla realizacji artystycznych zainteresowań, pasji, zawieranie nowych znajomości z osobami o podobnych zainteresowaniach,  twórczych rozmów  i poszukiwań.
Zajęcia pozwalają rozwijać zdolności twórcze, wrażliwość i talent, ale przede wszystkim kreatywność. Uczestnicy na przykładzie martwych natur poznają zasady kompozycji, perspektywy, posługiwania się walorem oraz światłocieniem. Podczas pracy z modelem uczą się konstruowania postaci, mierzenia proporcji, indywidualizacji postaci oraz modelunku światłocieniowego. Pracując w plenerze poznają zasady związane z rysunkiem architektury, w tym posługiwania się perspektywą, nauką kompozycji, ukazywania detalu. Podczas spotkań doświadczają wielu możliwości jakie daje rysunek oraz malarstwo i wykorzystują je w swojej twórczości, ważnym elementem jest praca koncepcyjna, a także praca z wyobraźni. Poznawanie różnych technik i zasad funkcjonujących w dziedzinie rysunku i malarstwa jak: przestrzeń, perspektywa, proporcje, kadrowanie, kompozycja, światłocień, faktura, wielkość, kontrasty, rytmy, ruch... to podstawy do wypracowania podczas zajęć.
Wystawa jest także momentem inaugurującym nowy sezon edukacyjny w Galerii MBWA.

0 Koszyk