Graficzny nagłówek podstrony

ul. Łaziebna i okolice

Choć Łaziebna jest stosunkowo niewielką ulicą, historycznie, pełniła dość ważną rolę. To właśnie ona rozdzielała dzielnicę żydowską od reszty miasta. Dziś to nadal ważne miejsce, gdzie można znaleźć rzemieślników oraz punkty, które prowadzone są z pasją od wielu lat.

 

Znajduje się tu między innymi zakład trudniący się oprawą obrazów i pozłotnictwem, serwis kluczowy, zakład zegarmistrzowski oraz punkt usług krawieckich. Jest też działający od blisko 30 lat sklep muzyczny, oferujący między innymi instrumenty muzyczne i akcesoria z nimi związane, sklep zoologiczny, pierogarnia oraz pub. Ulica Łaziebna i jej okolice, to także przede wszystkim liczne salony fryzjerskie i kosmetyczne, spośród których, każdy znajdzie coś dla siebie.

 

 

Ciekawostki


Łaziebna – była ulicą na pograniczu handlowego centrum Leszna i dzielnicy żydowskiej. Nie było tu tak eleganckich sklepów i restauracji jak na pobliskiej ul. Słowiańskiej, Rynku czy na innych głównych ulicach miasta.
Za to przy Łaziebnej mieszkało i pracowało wielu rzemieślników – piekarzy, stolarzy, szewców, rzeźników. Byli Niemcami, Polakami i Żydami. Taki stan rzeczy trwał do II wojny światowej. Po jej zakończeniu nadal na Łaziebnej swoje warsztaty, małe sklepy, ciastkarnie prowadziło kilkoro rzemieślników i drobnych przedsiębiorców.

 

Zdjęcia pochodzą ze strony fotopolska.eu

 

Wykaz punktów handlowo-usługowych z ulicy Łaziebnej i okolic znajduje się na mapie i w tabeli poniżej

 

 

 

Canis - artykuły dla zwierząt

ul. Łaziebna 2
Tel. 65 529 21 30

Opis: Sklep oferuje duży wybór karm i akcesoriów dla zwierząt.

 

Pub Cegła & Whisky Bar

ul. Łaziebna 2
Tel. 732 748 989
FACEBOOK 
INSTAGRAM 

Opis: Historia Pubu „Cegła” sięga sierpnia 2002 roku. W marcu 2009 roku budynek Pubu Cegła został powiększony o poddasze na którym powstał jedyny w swoim rodzaju Whisky Bar. Wystrój w starym angielskim stylu, różne gatunki piwa, wyborne smaki whisky, więcej spokoju oraz więcej muzyki - Whisky Bar to alternatywa dla klientów.

 

Promomusic

ul. Łaziebna 4
Tel. 660 449 933,
65 529 37 93
www.promomusic.pl 
FACEBOOK 

Opis: PROMO MUSIC jest firmą założoną w grudniu 1994 roku z centralą i sklepem w Lesznie. To dystrybutor wielu renomowanych, krajowych i światowych firm branży oświetleniowej i muzycznej. Obecny wizerunek firmy to długa droga licznych zmian, która pozwala właścicielom wychodzić naprzeciw oczekiwaniom klientów. Początki działalności to głównie sprzedaż płyt CD i płyt winylowych. W miarę wzrostu zainteresowania, już w 1995 roku do oferty sklepu wprowadzono sprzęt nagłaśniający, oświetleniowy, ale również instrumenty muzyczne i akcesoria z tym związane.

 

Salonik Fryzur

ul. Łaziebna 4
Tel. 65 520 39 11

Opis: Salon oferuje profesjonalne usługi fryzjerskie.

Kantor 13 Pracownia Twórcza

ul. Łaziebna 13
Tel. 506 233 222
www.pracownia.kantor13.pl
FACEBOOK 

Opis: Kantor 13 - Pracownia Twórcza to więcej niż miejsce, w którym możesz rozwinąć swoje talenty. To przestrzeń kreowania i wymiany pomysłów. Zajęcia prowadzone są w trybie rocznym, ale możesz dołączyć w każdym momencie. Zajęcia prowadzi Katarzyna Jurga - artystka plastyczka z przygotowaniem pedagogicznym i wieloletnim doświadczeniem w prowadzeniu warsztatów kreatywnych oraz pracy w szkole.

 

Serwis kluczowy - dorabianie kluczy

ul. Łaziebna 18
Tel. 65 528 71 77, 601 796 030, 693 442 651
www.klucze.leszno.net 

Opis: Serwis kluczowy oferuje dorabianie kluczy, serwis zamków samochodowych, stacyjek.

 

Zegarmistrz

ul. Łaziebna 21
Tel. 65 526 13 10

Opis: Zakład zegarmistrzowski oferujący swoim klientom zarówno usługi naprawy zegarków, jak również sprzedaż zegarów.

 

Pub 56


ul. Łaziebna 27
Tel. 578 796 033
FACEBOOK

INSTAGRAM 

Opis: Lokal oferuje szeroki wybór napojów, piłkarzyki, darta i masę dobrej energi!

 

Oprawa obrazów, luster, złotnictwo

ul. Łaziebna 28
Tel. 604 906 938
www.oprawa-obrazow-leszno.business.site 

Opis: Firma oferuje profesjonalną oprawę obrazów i pozłotnictwo wykonywane zgodnie z kanonami rzemiosła ramiarskiego. Oferuje oprawianie obrazów olejnych, akwareli, grafik, pasteli, rysunków, zdjęć, reprodukcji, haftów, luster, telewizorów LCD, IPADów, opraw przestrzennych oraz innych nietypowych prac. W swojej ofercie posiada listwy ramiarskie z Włoch, Hiszpanii, Czech i Polski, ok. 500 wzorów ram oraz ponad 2000 wzorników ram dostępnych na zamówienie, kilkadziesiąt kolorów passe-partout tekturowego, lustra, także z 'fazą', naciąganie płócien na blejtramy. Na zamówienie wykonywane są ręcznie oraz poddawane renowacji złocone ramy stylowe.

 

Pasmanteria

ul. Boczna 11

Opis: W ofercie Pasmenterii znajdują się suwaki, napy, nity oraz inne produkty pasmanteryjne i dodatki krawieckie, a także usługi naprawy suwaków.

 

Usługi krawieckie

ul. Boczna 11
Tel. 609 170 922, 661 205 392

Opis: Zakład usług krawieckie oferuje swoim klientom głównie naprawę odzieży. W ofercie znajdują się takie usługi, jak wszyswanie zamków, skracanie rękawów, zwężanie spodni, nabijanie guzików i inne.

 

Studio Stylizacji Paznokci

ul. Boczna 11
Tel. 726 041 986
FACEBOOK 

Opis: Studio Stylizacji Paznokci oferuje profesjonalne usługi z zakresu przedłużania paznokci metodą żelową.

 

Gabinet specjalistycznej pielęgnacji stóp i dłoni


ul. Boczna 11
Tel. 500 262 833

Opis: Gabinet oferuje usługi z zakresu specjalistycznej pielęgnacji stóp oraz dłoni.

 

Zakład


ul. Słowiańska 6 (wejście od ulicy Tylnej/Bocznej)
Tel. 502 507 977
FACEBOOK 

INSTAGRAM

Opis: W menu klubu Zakład: śniadania, lunche, napoje i kawa, muzyka, elektronika, koncerty, wydarzenia, imprezy okolicznosciowe zamkniete wydarzenia, bankiety, catering.

 

Salon fryzjerski Hanka Wudarczak

ul. Mała Kościańska 7
Tel. 502 399 604

Opis: Salon oferuje strzyżenie, koloryzację i inne profesjonalne usługi fryzjerskie.

 

Gabinet kosmetyczny Bellissima

ul. Więzienna 4/3
Tel. 516 083 709

Opis: Gabinet oferuje szeroki zakres profesjonalnych zabiegów kosmetycznych.

 

Pierogarnia Cela pod Różą

ul. Więzienna 16
Tel. 605 656 575
FACEBOOK 

Opis: Pierogarnia Cela pod Różą oferuje najwyższej jakości ręcznie lepione pierogi przygotowywane z różnym nadzieniem: mięsnym, jarskim i na słodko.

 

Fryzjerstwo i Pielęgnacja dla Psów "Salon Suzi" Usługi dla zwierząt

ul. Średnia 5a
Tel. 695 485 985
FACEBOOK 
Opis: Salon oferuje profesjonalne usługi pielęgnacji psów.

 

Meckier team. Salon Fryzjerski

ul. Średnia 21
Tel. 694 946 607
FACEBOOK 
INSTAGRAM

Opis: MECKIER TEAM, to marka którą każdy musi poznać! W ofercie profesjonalna konsultacja i usługi fryzjerskie na wysokim poziomie.

 

Malena-Studio Kosmetyczne

ul. Średnia 24
Tel. 605 583 808
FACEBOOK 

Opis: Szeroki zakres zabiegów pielęgnacyjnych na twarz, ciało, dłonie i stopy. Zabiegi odmładzające takie jak fale radiowe, peelingi, oxybrazja, cosmelan. Redukcja cellulitu: dermomasager, liposukcja kawitacyjna, terapia mikroigłowa oraz lipo laser.

 

Salon Fryzjerski Prestige i Salon Kosmetyczny Madlen

ul. Grodzka 10/A
FACEBOOK 

Opis: Salon fryzjerski prowadzony przez Agnieszkę Sugalską oferuje profesjonalne usługi fryzjerskie, natomiast salon kosmetyczny prowadzony przez Magdalenę Gond oferuje szeroki zakres usług kosmetycznych.

 

Studio Tatuażu i Piercingu Kurza Róża

ul. Grodzka 10/A
Tel. 693 083 755
www.kurzaroza.prv.pl 
FACEBOOK 
FACEBOOK 
INSTAGRAM 

Opis: Salon jest przygotowany do wykonywania tatuażu i ozdabiania ciała kolczykami. Można tu także usunąć niechciany tatuaż. Studio pracuje w godzinach nieregularnych, zatem wcześniejsze umówienie jest zalecane.

 

 

0 Koszyk