Sukces zawodników Dzierżoniowa na leszczyńskim bulodromie

Dodano 2024-06-10 09:32:23 W niedzielę, 9 czerwca, na bulodromie "Linum" przy ul. Holenderskej w Lesznie, rozegrano IX Turniej Przyjaciół Petanque im. Tadeusza Sosinskiego. W turnieju wzięły udział 23 dwuosobowe zespoły reprezentujące czołowe kluby naszego kraju, zrzeszone w Polskiej Federacji Petanque. Po trwającym ponad 6 godzin turnieju pierwsze miejsce bezapelacyjnie wywalczyła drużyna KSP "Broen-Karo" z Dzierżoniowa w składzie Dawid Fabisiak, Daniel Bagiński. Dublet ten zwyciężył we wszystkich swoich siedmiu pojedynkach.

II miejsce na podium wywalczyła także ekipa z Dzierżoniowa reprezentowana przez Bartosza Cilindźa i Patryka Cilindź . Trzecie miejsce na podium wywalczyli Paweł Pieprzyk z Sokoła Wrocław i kolejny zawodnik z Dzierżoniowa Wojciech Cilindź.

Zawodnicy stojący na podium otrzymali puchary, nagrody rzeczowe. Żona Tadeusza Sosinskiego - Zofia, dla najlepszych zawodników ufundowała nagrody finansowe.

Turniej przebiegał w sportowej rywalizacji, zawodnicy reprezentowali wysoki poziom gry w petanque.

Duże zainteresowanie zawodami, dobra atmosfera wśród grających zawodników, sprawna organizacja turnieju wymusza potrzebę kontynuacji zawodów w przeszłym roku.

Organizatorem zawodów był Klub Petanque Leszczynko.

Nadesłał: Prezes Klubu Petanque Leszczynko Romuald Ratajczak