Zdobyła Mistrzostwo Polski!

Dodano 2023-05-09 10:01:01 W niedzielę, 7 maja, zakończyły się dwudniowe Mistrzostwa Polski Kobiet - dublety w petanque. Mistrzowski tytuł wywalczyła – wspólnie z koleżanką ze Szczecina – zawodniczka Klubu Petanque Leszczynko, Wiesława Cieślawska.

Zawody rozgrywano we Wrocławiu. Startowało ogółem 29 dubletów zrzeszonych w Polskiej Federacji Petanque. Był to prawdziwy maraton, gdyż zawody przy nie najlepszej pogodzie zakończyły się późnym wieczorem. Turniej stał na bardzo wysokim poziomie.

Duży sukces osiągnął Klub Petanque Leszczynko, którego zawodniczka Wiesława Cieślawska, w towarzystwie koleżanki ze Szczecina, Marioli Tyksińskiej, zdobyła Mistrzostwo Polski. W meczu finałowym Mistrzynie Polski pokonały 13 do 11 zawodniczki z Wrocławia - Martę Wojtkowską i Grażynę Wojciechowską.