XI Memoriał im. Wojciecha Marciniaka w petanque

Dodano 2024-06-10 09:36:39 W dniu 08.06.br. rozegrano na bulodromie "Linum" przy ul. Holenderskiej XI Memoriał im. Wojciecha Marciniaka w petanque. Organizatorem imprezy był Klub Petanque Leszczynko.

Tradycyjnie, w godzinach porannych, delegacja Klubu Petanque Leszczynko złożyła na mogile Wojciecha Marciniaka na cmentarzu w Gronowie wiązankę kwiatów oraz zapaliła symboliczny znicz.

O godzinie 13:00, przy pięknej, słonecznej pogodzie, rozpoczął się turniej poświęcony pamięci W. Marciniaka, byłego radnego, zasłużonego do miasta Leszna, członka Klubu Petanque Leszczynko. W turnieju wzięło udział 11 dwuosobowych ekip wywodzących się głównie z grona przyjaciół, rodziny i znajomych Wojtka Marciniaka. Memoriał otworzył syn W. Marciniaka - Artur, który życzył zawodnikom jak najlepszych wyników osiągniętych w sportowej rywalizacji.

Turniej przeprowadzono systemem szwajcarskim, rozegrano 5 rund po 30 minut. Po trwających ponad 4 godziny zawodach pierwsze miejsce zdobyła drużyna reprezentowana przez Krystiana Maćkowiaka i Marka Felenberga, II miejsce na podium zajęli gracze Andrzej Wójcik, Krzysztof Głowacz. Trzecie miejsce wywalczył zespół reprezentowany przez Krzysztofa Kawczyńskiego i Romualda Ratajczaka.

Zwycięski zespół otrzymał okazały, okolicznościowy Puchar Memoriału im Wojtka Marciniaka, który wręczyła wdowa Katarzyna Marciniak. Wszyscy zawodnicy stojący na podium otrzymali pamiątkowe puchary.

Nadesłał: Prezes KPL Romuald Ratajczak