Wywalczyli srebro (zdjęcia)

Dodano 2023-06-29 10:56:10 W tegorocznych Mistrzostwach Polski w siatkówce plażowej w kategoriach U11, U12 i U13 rywalizowało 156 par. Awans do finału ogólnopolskiego uzyskało aż 7 par z Leszna. Chłopcy w kategorii U12: Szymon Matyja i Michał Kęsicki wywalczyli srebrny medal.

W Wielkim Finale uczestniczyły trzy najlepsze zespoły z każdego województwa. Wielkopolskę reprezentowało aż 6 ekip z Leszna. Jedna z drużyn, mimo awansu, nie stawiła się na turnieju, z powodu nieobecności zawodnika.

Zmagania na plaży Milenium w Kołobrzegu trwały aż 3 dni. Zawody rozgrywano systemem brazylijskim. Ostateczne rozstrzygnięcia przypadały na ostatni dzień turnieju. Para Szymon Matyja/Michał Kęsicki w meczu finałowym uległa zespołowi z Lęborka zajmując tym samym 2 miejsce na podium.

Ubiegłoroczne złote medalistki na plaży, Zuzanna Kęsicka/Amanda Hanusek, po dwóch dniach pełnych zwycięstw, uległy zespołom z Zawiercia, a następnie w tie-breaku meczu o półfinał - parze z Kożuchowa/Lubska. Ostatecznie rywalki leszczynianek zostały mistrzyniami Polski, a Zuzanna/Amanda zostały sklasyfikowane na miejscach 5-6.

W kategorii U12 zagrały także Hanna Jęcz i Amelia Kuśnierek, które uplasowały się na miejscach 17-24 oraz Maks Mańczak i Oliwier Bagiński na pozycjach 9-12.

W młodszej kategorii U11 zespół: Ala Wolańska, Maja Matuszewska i Olga Chyła sklasyfikowano na miejscach, a Wojtek Grys, Piotrek Ciesielski, Maks Gawel na miejscach 13-16.

Powrót do domu nie oznacza końca przygody dla leszczyńskiej młodzieży. Już 6 lipca dwa zespoły Dziewiątki wyruszają na halowe Mistrzostwa Polski w Gliwicach. W tym roku miasto i klub UKS 9 Leszno reprezentować będą złoci medaliści Mistrzostw Wielkopolski w kategoriach trójek dziewcząt i chłopców.