Wicemistrzostwo Polski dla siatkarek UKS 9 Leszno

Dodano 2024-07-01 11:08:20 Tegoroczny Wielki Finał Ogólnopolskich Mistrzostw w Minisiatkówce im. Marka Kisiela o Puchar KINDER Joy of moving obchodził swoje 30 lecie. To największe tego typu wydarzenie w tej części Europy. W dniach 28-30 czerwca w zlokalizowanej obok katowickiego Spodka hali Międzynarodowego Centrum Kongresowego zagrało 1536 zawodniczek i zawodników. Reprezentowali oni 384 drużyny z całej Polski w czterech kategoriach: "singli", "dwójek", "trójek" i "czwórek" dziewcząt i chłopców.

Wielki finał poprzedzały trwające od września do czerwca eliminacje wojewódzkie. Prawo do gry w Katowicach uzyskiwały 3 pierwsze drużyny w wojewódzkim finale w każdej kategorii.

UKS 9 Leszno reprezentowało 6 drużyn:

• Dziewczęta U13 w składzie Zuzanna Kęsicka, Hanna Jęcz, Amanda Hanusek, Amelia Kuśnierek, Martyna Mikszta wywalczyły srebrny medal. To historyczny medal dla klubu i miasta Leszna.
  • Chłopcy U13 Michał Kęsicki, Bartłomiej Szeląg, Szymon Matyja, Szymon Sosinski, Igor Kubacik, Maks Mańczak zajęli miejsce 10.
  • Dziewczęta U11 Iga Latanowicz, Marta Pietrzyk, Anna Kubacik miejsce 19.
  • Chłopcy U12 Wojciech Czekaj, Michał Laboch, Piotr Ciesielski, Tymon Krysiak miejsce 39.
  • Single U13 Adam Wierzbicki miejsca 45 i
  • Stanisław Marczewski miejsce 46.

Adam Wierzbicki (rocznik 2016) został zdobywcą nagrody specjalnej dla najmłodszego zawodnika spośród blisko 900 siatkarzy

Sztab szkoleniowy UKS 9 Leszno: Karina Mierzyńska-Grys, Klaudia Borowska, Jarek Borowski, Robert Klimkowski, Andrzej Szpilakowski, Piotr Łakomski i Bartek Banaszak.

Nadesłał: Łukasz Witkowski