Siatkarskie święto po raz szósty (zdjęcia)

Dodano 2023-11-28 08:32:14 Reprezentacje klubów siatkarskich z całej Polski rywalizowały w weekend w hali sportowej Szkoły Podstawowej nr 9 na Zatorzu w kategorii czwórek. Sobotni turniej dziewcząt wygrały zawodniczki UKS 9 Leszno. Drugiego dnia na najwyższym podium stanął zespół chłopców z Krzeszyc.

Ogólnopolski turniej minisiatkówki odbywa się w Lesznie od 6 lat i cieszy się dużym zainteresowaniem wśród klubów siatkarskich. Poziom sportowy zawodów jest bardzo wysoki, co pozwala trenerom z UKS 9 Leszno ocenić, w którym miejscu szkolenia znajdują się ich zespoły na początku sezonu.

W sobotę pod siatką stanęły dziewczęta, w niedzielę chłopcy. Najwięcej emocji wywoływała rywalizacja zespołów gospodarzy. UKS 9 Leszno reprezentowały 2 damskie i aż 5 męskich składów. Trenerem wszystkich drużyn jest Jarosław Borowski.
Publiczność zgromadzona w hali na Zatorzu zajęła niemal wszystkie dostępne miejsca. Kibice z różnych miast głośno dopingowali swoje drużyny.

W pierwszej rundzie zawodów w 5 grupach zespoły grały każdy z każdym. Dwie najlepsze ekipy awansowały do grupy 1-10, kolejne dwa z każdej grupy do 11-20. W rundzie drugiej również grano każdy z każdym. O zwycięstwie decydowała ilość wygranych, później ilość małych punktów.

Drużyna dziewcząt i 2 ekipy chłopców uzyskały awans do pierwszej dziesiątki. Finalnie dziewczęta zajęły 1 miejsce. MVP całego turnieju została kapitan Zuzanna Kęsicka. Drugi skład dziewcząt zajął 15 miejsce. Wyróżnienie w swoich zespołach otrzymały Amanda Hanusek i Nadia Kaźmierczak.

Wśród chłopców pierwszy skład uplasował się na 7 pozycji, a drugi tuż za kolegami na 8. Pozostałe zespoły zajęły kolejno 13, 15 i 17 miejsca. Wyróżnienia w swoich drużynach otrzymali: Szymon Matyja, Oliwier Bagiński, Olaf Szumny, Jan Ruszkowski i Oliwier Pniewski.

Najwyższy stopień podium zajęli wśród chłopców przedstawiciele UKS Żak Krzeszyce.
Nad przebiegiem turnieju czuwali sędziowie Wielkopolskiego Związku Piłki Siatkowej. Dla zwycięzców przygotowano okolicznościowe puchary, nagrody, a dla wszystkich uczestników medale, koszulki i poczęstunek.