Graficzny nagłówek podstrony
Kalendarz 18 października 2019

Promocja książki Bartłomieja Sipińskiego

Miejscowość: Leszno
Miejsce: Biblioteka Ratuszowa
Data rozpoczęcia: 2019-10-18 17:00
Data zakończenia: 2019-10-18 18:00
Organizator: Miejska Biblioteka Publiczna w Lesznie

Zdjęcie, Promocja książki Bartłomieja Sipińskiego

Historia osoby. Eseje zebrane to tytuł najnowszej książki leszczyńskiego pisarza i filozofa dr Bartłomieja Sipińskiego, która ukazała się nakładem Wydawnictwa Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego, przy wsparciu Urzędu Miasta w Lesznie. Jej promocja odbędzie się 18 października br. o godz. 17:00. Zapraszamy do Biblioteki Ratuszowej.

Publikacja stanowi zbiór esejów opracowywanych przez wiele lat, publikowanych w większości w różnych czasopismach. Przedstawiają one drogę do rozumienia osoby, w której to konieczna okazuje się obecność innej osoby i dialogu miedzy nimi: Tak zaczyna się więc historia Ja doświadczającego Ty wyłącznie w Dialogu, w miłości, ponieważ osoba uobecnia się w cudzie miłości, który kreuje i łączy Ja i Ty… - pisze autor we wstępie.

Bartłomiej Sipiński – eseista, filozof dialogu, etyk. Absolwent Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu, wykładowca Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej im. Jana Amosa Komeńskiego w Lesznie. Wykładał gościnnie na uczelniach polskich i zagranicznych, m.in. we Francji, Watykanie, Chinach, Finlandii. Członek PEN Clubu.
Literacko zadebiutował w 2001 r. tomikiem opowiadań Dwanaście twarzy niepokoju. Wydał wiele publikacji, w których podejmuje problematykę dialogu, pokoju, osoby, relacji międzykulturowych, wartości, duchowości i miłości. Jest autorem esejów filozoficznych i prozy poetyckiej, w tym Fenomenologia dialogu (2008), Humanizm personalizmu (2014), Dialog (2015), Pamiętnik metaforyczny (2016), Gołębie nad Lesznem (2016).

0 Koszyk