Postępy prac na ulicy Kiepury

Dodano 16 października 2025

Trwają roboty związane z modernizacją ulicy Kiepury w Lesznie. Aktualnie prace prowadzone są przy sieciach podziemnych na odcinku od ulicy Ordonówny do wyjazdu na osiedle na Skarpie.

Zakończono już roboty  związane z sieciami podziemnymi na fragmencie pomiędzy rondem Opatrnego a ulicą Ordonówny. W tym miejscu drogowcy przygotowują się do układania masy asfaltowej oraz kostki brukowej na chodnikach. Wiele zależeć będzie jednak od warunków pogodowych.

Jeśli aura pozwoli, na przełomie października i listopada zakończą się prace na pierwszym etapie modernizacji – odcinku  od ronda Opatrnego do skrzyżowania z Ordonówny i dalej aż do wjazdu w osiedle na Skarpie.  Oznacza to, że zostanie otwarty dojazd dla kierowców jadących do przychodni lekarskich zdecydowanie ułatwi komunikację w tej części miasta.

Po zakończeniu tego etapu wykonawca – w porozumieniu ze szpitalem –  chciałby rozpocząć prace na trzecim odcinku inwestycji, czyli od skrzyżowania z ulicą Szpitalną w stronę podjazdu do Szpitalnego Oddziału Ratunkowego.

Na czas tych robót dojazd karetek do SOR, zgodnie z wcześniejszymi ustaleniami ze szpitalem, odbywać się będzie od strony ulicy Sygietyńskiego, wewnętrzną drogą placówki.