Pokazali hart ducha (zdjęcia)

Dodano 2023-04-03 09:48:04 Rewelacyjny debiut naszych młodzików w Mistrzostwach Polski w Biegach Górskich. Mimo trudnych warunków ukończyli bieg, a Marcel Maćkowski zdobył nawet srebrny medal!

Podopieczni trenera Filipa Zdonka z UKS Achilles Leszno, Marcel Maćkowski i Oskar Wojciechowski, w miniony weekend wzięli udział w imprezie rangi mistrzowskiej, organizowanej przez Polski Związek Lekkiej Atletyki. Na bardzo wymagającej trasie i w obficie padającym deszczu, w Bielsku-Białej odbywały się Mistrzostwa Polski w biegach górskich na dystansie 2,2 km, z sumą przewyższeń ok 180m.

Marcel Maćkowski od początku biegł razem z dwoma faworytami biegu (w tym z późniejszym zwycięzcą) i mimo upadku w decydującym momencie podbiegu, pokazał ducha walki i zdobył srebrny medal. Drugi nasz reprezentant, Oskar Wojciechowski, również zaliczył upadek, lecz na stromym zbiegu, ale walczył do ostatnich metrów i ostatecznie na mecie zameldował się na bardzo dobrym, 11 miejscu.

Nadesłał : Filip Zdonek, UKS Achilles Leszno