Pierwsza taka nagroda

Dodano 2022-12-29 13:30:23 Rozpoczął się nabór do I edycji Konkursu o Nagrodę Gospodarczą Prezydenta Miasta Leszna. Nagroda przyznawana będzie w trzech kategoriach – "Biznes Społecznie Odpowiedzialny," "Firma z Tradycjami" oraz "Firma Roku". Kandydaci do Nagrody powinni posiadać siedzibę lub wykonywać działalność na terenie Leszna.

Celem Konkursu jest wyróżnienie przedsiębiorstw, które upowszechniają pozytywne wzorce m.in. w zakresie prowadzenia działalności zgodnie z zasadami CSR oraz odznaczają się istotnym wkładem w rozwój gospodarczy Leszna, czy też pozytywnie wpływają na lokalny rynek pracy.

Nagroda Gospodarcza jest szczególną inicjatywą, w ramach której chcemy uhonorować leszczyńskich przedsiębiorców. Dzięki ich zaangażowaniu, Leszno stale rozwija się nie tylko pod względem gospodarczym, lecz również społecznym. Za nami trudny czas pandemii oraz związany z wojną w Ukrainie, dlatego też społeczne i etyczne aspekty działalności biznesowej są dla nas szczególnie istotne – mówi Łukasz Borowiak, Prezydent Miasta Leszna.

Zgłoszenia kandydatur do Konkursu mogą być dokonywane w następujący sposób:

  • w kategoriach: „BIZNES SPOŁECZNIE ODPOWIEDZIALNY” i „FIRMA Z TRADYCJAMI” – indywidualnie przez przedsiębiorców;
  • w kategorii „FIRMA ROKU” – przez członków Kapituły Konkursowej.

Kandydaci w poszczególnych kategoriach powinni posiadać siedzibę lub wykonywać swoją działalność na terenie miasta Leszna, przestrzegać przepisów prawa oraz spełniać kryteria zgodne z zapisami regulaminu.

Laureaci Konkursu, oprócz statuetki i tytułu Laureata Nagrody Gospodarczej Prezydenta Miasta Leszna, otrzymają przestrzeń reklamową na tablicach outdoorowych zlokalizowanych w Strefie Inwestycyjnej I.D.E.A. oraz sesję fotograficzną i artykuł w ramach projektu „Leszczyński Design” realizowanego przez miasto Leszno.

Udział w konkursie jest bezpłatny. Termin zgłoszeń upływa 26 stycznia 2023r. 

Konkurs koordynuje Wydział Rozwoju Urzędu Miasta Leszna. Szczegółowych informacji udzielają: Izabela Wojciechowska, tel. 65 537 36 81; 601 199 910, Aleksandra Michalska, tel. 65 537 36 82; e-mail: biznes@leszno.pl

Pliki do pobrania