Kosmiczne wakacje! - Gdzie? W Bibliotece!

Dodano 2024-06-20 21:13:58 Kosmiczne wakacje! - Gdzie? W Bibliotece!

Miejscowość: Leszno
Miejsce: Leszczyńska Galeria Książki (pl. Jana Metziga 25)
Data rozpoczęcia: 2024-07-01 11:00
Data zakończenia: 2024-08-30 13:00
Organizator: Miejska Biblioteka Publiczna im. Stanisława Grochowiaka w Lesznie

Miejska Biblioteka Publiczna im. Stanisława Grochowiaka w Lesznie serdecznie zaprasza dzieci w wieku od 6 do 13 lat na kreatywne, wakacyjne warsztaty pod hasłem: Kosmiczne wakacje! Będziemy czytać, robić spektakle, śpiewać, bawić się językiem, zajmować się uczuciami i rysować. Zaczynamy 1 lipca. Wstęp wolny.

Czy lato w mieście musi być nudne? Nie! Zapraszamy do naszego bibliotecznego biura wakacyjnych podróży. Z nami można polecieć, gdzie tylko zechce wyobraźnia. Nawet w kosmos! Nie trzeba biletu, nie trzeba pieniędzy - wystarczy otworzyć książkę i fruuu… Można latać samemu, ale razem - weselej. Gorąco zapraszamy dzieci na wakacyjne warsztaty ,,Kosmiczne wakacje!''.

W programie:

w poniedziałki: „Jak Ancymonek został Ancymonem” – dlaczego w życiu warto robić to, co się najbardziej lubi. Zajęcia bibliotecznego klubu odkrywców

we wtorki: „Magiczny pojazd Bazylki” i opowieść o poszukiwaniu mądrości i prawdy. Wszechświat uczuć w świecie książek, czyli pełne empatii warsztaty dla dzieci

w środy: „Porozmawiajmy o sztuce, Tygrysie”. Nieziemskie warsztaty artystyczne inspirowane literaturą

w czwartki: „Bardzo głodna gąsienica” – The very hungry caterpillar. Z gąsienicą po angielsku? Wakacyjne warsztaty językowe

w piątki: „O smoczku, piekarzu i kosmicie bez stażu”. Interdyscyplinarne warsztaty, czyli trochę do rymu, trochę do taktu i inne językowe wygibasy.

W każdą niedzielę gorąco zapraszamy do naszego bibliotecznego kina na Bajkowe poranki, czyli seanse pełnometrażowych filmów dla dzieci. Jak zawsze - zaczynamy o 11:00.

W każdy wakacyjny drugi i czwarty weekend miesiąca (13 i 14 , 27 i 28 lipca oraz 10 i 11, 24 i 25 sierpnia) w sobotę i niedzielę zapraszamy też dzieci na godz. 12:00 na warsztaty BARWY Literatury.

Wszystkie zajęcia są bezpłatne. Zapraszamy dzieci w oba wakacyjne miesiące. Kosmiczne wakacje zamykamy w piątek, 30 sierpnia.