Inwestycja na Łowieckiej zakończona (zdjęcia)

Dodano 2024-07-10 07:28:43 Zakończyła się budowa nawierzchni ul. Łowieckiej w dzielnicy Gronowo, na odcinku od ul. Myśliwskiej do ul. Gronowskiej. Wraz z drogą, wykonano także odwodnienie i kanalizację deszczową.

Do tej pory ulica Łowiecka na odcinku od ul. Myśliwskiej do ul. Gronowskiej była drogą gruntową. Zlokalizowanych jest przy niej wiele domów jednorodzinnych i punkty usługowe. Budowa drogi utwradzonej kostką w tym miejscu znacznie poprawiła bezpieczeństwo i komfort kierowców z niej korzystających oraz okolicznych mieszkańców.

Początek inwestycji był trudny, bo w obrębie skrzyżowania ul. Łowieckiej z ul. Myśliwską drogowcy napotkali na kolizję projektowanej sieci kanalizacji deszczowej z istniejącą siecią wodociągową. Należało opracować dodatkową dokumentacji technicznej usunięcia kolizji. Po przygotowaniu dokumentacji, wykonawca robót przystąpił do robót dodatkowych związanych z usunięciem kolizji. Dużym utrudnieniem na budowie były utrzymujące się przez dłuższy czas niesprzyjające warunki pogodowe. Duża ilość opadów deszczu i wysoki poziom wód utrudniły prowadzenie robót podziemnych w obrębie wykopów. Pomimo tych utrudnień, inwestycję udało się zrealizować i od kilku dni możemy już korzystać z nowej drogi.

Na realizację inwestycji Miasto Leszno pozyskało dofinansowanie zewnętrzne w kwocie prawie 1,5 mln zł z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg. Całkowita wartość kosztów kwalifikowalnych zadania to prawie 3 mln zł.