DNI LESZNA 2024

Dodano 2024-03-27 12:00:41 W tym roku Dni Leszna 2024 zaplanowane zostały na weekend 31 maja – 2 czerwca. W piątek, 31 maja, obchody święta miasta połączone z Dniem Dziecka rozpoczną się na Skateplazie. Następnie tradycyjnie już na Stadionie im. A. Smoczyka odbędzie się Koncert Gwiazd, podczas którego pojawią się na scenie: Margaret, Agnieszka Chylińska i C-Bool.

W sobotę oraz niedzielę (1 - 2 czerwca) Dni Leszna przeniosą się do Parku im. Leszczyńskich Satyryków przy Teatrze Miejskim i przybiorą formę festynu rodzinnego, na którym mieszkańcy Leszna i okolic będą mogli podziwiać występy lokalnych sekcji i zespołów, a także wziąć udział w licznych atrakcjach i niespodziankach, spektaklach teatralnych w plenerze, a także koncercie Czerwonych Gitar – zespołu, którego hity śpiewają wszystkie pokolenia. Na wydarzenia zapraszają Prezydent Miasta Leszna, radni Rady Miejskiej Leszna, Miejski Ośrodek Kultury i Teatr Miejski w Lesznie.

31 MAJA (piątek), STADION IM. ALFREDA SMOCZYKA, GODZ. 19:00

godz. 19.00, MARGARET

Margaret to wokalistka, autorka tekstów i kompozytorka, a zarazem  jedna z najbardziej popularnych artystek młodego pokolenia. Jurorka w „The Voice Of Poland”. Na swoim koncie ma pięć studyjnych albumów, w tym dwa nagrodzone platyną. Jest także laureatką wielu branżowych nagród na czele z MTV Europe Music Awards oraz Eska Music Awards. Rok 2023 to dla Margaret jubileusz 10-lecia pracy twórczej. Wydany w maju singiel „Tańcz głupia” był najczęściej grywanym w radiu hitem tego lata. Niedawno Margaret opublikowała kolejny singiel „Bynajmniej”. Obie piosenki zapowiadają jej nowy popowy album, który ukaże się w pierwszej połowie 2024 roku.

godz. 20.30, AGNIESZKA CHYLIŃSKA

Polska piosenkarka, autorka tekstów, felietonistka, osobowość telewizyjna oraz autorka książek dla dzieci. W latach 1994 – 2003 wokalistka zespołu O.N.A. Nagrania formacji rozeszły się w nakładzie kilkuset tysięcy egzemplarzy, co uplasowało ją w czołówce polskiego rocka. W latach 2003–2006 wokalistka grupy  Chylińska, projektu kontynuującego brzmienie z twórczości O.N.A. Od 2009 artystka solowa, wydała cztery albumy studyjne: Modern Rocking (2009), Forever Child  (2016) ,  Pink Punk  (2018) i  Never Ending Sorry  (2022). Za sprzedaż swoich albumów otrzymała jedną potrójną platynową płytę, jedną platynową i dwie złote. Laureatka czterech  statuetek Eska Music Awards, dwóch  Superjedynek, Bursztynowego Słowika  i  Złotej Telekamery. W styczniu 2002 nagrodzona Paszportem „Polityki” za „drapieżny głos, który jest najlepszym instrumentem zespołu O.N.A., za teksty piosenek i niebywałą energię na scenie.

godz. 22.00, C-BOOL

Zainteresowanie muzyką klubową wykazywał od najmłodszych lat. W 1998 zaczął profesjonalnie pracować jako DJ, występował w lokalnych dyskotekach i klubach muzycznych. Cztery lata później został producentem muzycznym. W 2003 współpracował z zespołem Casteam. Dwa najpopularniejsze nagrania z lat 2003–2004, „Would You Feel” i „House Baby”, wydał już pod pseudonimem C-Bool.

W 2010 zyskał rozgłos dzięki utworowi „Body & Soul”, nagranym z wokalistką Isabelle. Singiel trafił na krajowe listy przebojów. W czerwcu 2011 wydał debiutancki album studyjny 8 Years.

W 2016 wydał singiel „Never Go Away”, który znalazł się na 1. miejscu listy AirPlay, najczęściej odtwarzanych utworów w polskich rozgłośniach radiowych i uzyskał w Polsce status diamentowej płyty, przekraczając ilość 100 tysięcy sprzedanych sztuk. Jego single: „Magic Symphony”, „DJ Is Your Second Name” były wielokrotnie notowane na pierwszych miejscach list przebojów w kraju i za granicą. Nie inaczej było z hitem „Wonderland”, do którego teledysk po niecałym miesiącu od premiery osiągnął wynik ponad 14 mln wyświetleń w serwisie YouTube.

 

BILETY NA PIĄTKOWY KONCERT GWIAZD DO NABYCIA od 15 kwietnia W KASIE MOK PRZY UL.  BOLESŁAWA CHROBREGO 4, na WWW.BILETY-MOK-LESZNO.PL CENA BILETU WYNIESIE 10 ZŁ, NATOMIAST NOWOŚCIĄ JEST BILET RODZINNY W CENIE 10 ZŁ, NA KTÓRY BĘDZIE MOGŁA WEJŚĆ 1 OSOBA DOROSŁA ORAZ DZIECI PONIŻEJ 7 LAT.

 

1 CZERWCA (sobota) , PARK IM. LESZCZYŃSKICH SATYRYKÓW, godz. 14:00

1 czerwca to kalendarzowy Dzień Dziecka. Z tej okazji w godzinach 14-18 leszczyńskie Lotnisko przygotowało liczne atrakcje dla najmłodszych. W obchody tego dnia włączył się również Teatr Miejski i to właśnie w parku sąsiadującym z jego siedzibą przygotowaliśmy bogaty program artystyczny dla całych rodzin. Start o godzinie 14:00. Oprócz występów lokalnych sekcji i zespołów, które od lat współtworzą z nami niezwykle barwne widowisko podczas Dni Leszna, zaprosimy mieszkańców na spektakl teatralny w plenerze, koncert największych hitów z filmów i bajek, konkursy i zabawy.  

Więcej szczegółów: https://leszno.pl/DNI_LESZNA_2024_-_PIKNIK_RODZINNY_8327a.html 

2 CZERWCA (niedziela) , PARK IM. LESZCZYŃSKICH SATYRYKÓW, godz. 16:00

  • Koncert pt. „Cudze chwalicie… Edward Baldys – muzyczne wspomnienie”
  • Koncert Orkiestry Dętej Miasta Leszna

Więcej szczegółów: https://leszno.pl/DNI_LESZNA_2024_-_PIKNIK_RODZINNY_8327a.html 

CZERWONE GITARY, GODZINA 20:00

Czerwone Gitary powstały 03 stycznia 1965 roku w kawiarni „Cristal” w Gdańsku. Nazwali się "Czerwone Gitary" - bo taki był kolor gitar, na których grali. W 1965 roku ruszają w swoją pierwszą trasę koncertową pod hasłem "Gramy i śpiewamy najgłośniej w Polsce". W 1969 roku w Cannes we Francji, zostaje wręczone Zespołowi trofeum " TROFEUM MIDEM ". Taką samą nagrodę otrzymała na tym festiwalu również grupa "The Beatles". W tym samym roku otrzymują i nagrodę amerykańskiego magazynu „Billboard” dla najlepszego polskiego zespołu.

4 marca 2006 na koncercie Sali Kongresowej w Warszawie z okazji jubileuszu 40-lecia Zespołu – Czerwone Gitary otrzymały nagrodę „Marmurowego Krążka” za największą ilość sprzedanych płyt w historii polskiej fonografii. Łącznie sprzedano ok. 12 milionów płyt zespołu (nie licząc pirackich). Czerwone Gitary zdobyły 14 Platynowych Płyt i zostały laureatem plebiscytu Tygodnika „Polityka”, na najlepszy polski Zespół XX wieku.

W listopadzie 2013 r. Zespół po raz pierwszy w swej historii zagrał koncert z towarzyszeniem Wielkiej Orkiestry Gdańskich Symfoników, w cyklu koncertów „CZERWONE GITARY SYMFONICZNIE”. W 2015 ukazała się nowa płyta zespołu „CZERWONE GITARY – JESZCZE RAZ’’. I wreszcie w 2022 roku plac na którym stoi „Cristal”, gdzie powstał Zespół, został nazwany „Placem Czerwonych Gitar”.

 

NA WYDARZENIA W PARKU LESZCZYŃSKICH SATYRYKÓW WSTĘP JEST BEZPŁATNY.