Graficzny nagłówek podstrony
Aktualności 09 lipca 2021

Podziękowania dla Pana Jacka Nowakowskiego (zdjęcia)

Zdjęcie, Podziękowania dla Pana Jacka Nowakowskiego (zdjęcia)

W połowie lipca na emeryturę przechodzi Pan Jacek Nowakowski – specjalista w zakresie archeologii, wieloletni pracownik państwowych służb konserwatorskich, a w ostatnim czasie kierownik leszczyńskiej delegatury Wojewódzkiego urzędu Ochrony Zabytków w Poznaniu.

Podziękowania za współpracę z miastem Lesznem złożyli mu Prezydent Miasta Leszna Pan Łukasz Borowiak oraz Miejski Konserwator Zabytków Pan Maciej Urban.

Pan Jacek Nowakowski pracę zawodową rozpoczął na początku lat osiemdziesiątych. W tym niemal czterdziestoletnim okresie  pracował  m.in. w Biurze Badań i Dokumentacji Zabytków, Wojewódzkim Urzędzie Dokumentacji Zabytków (oddział w Trzebinach) i wojewódzkim oddziale Państwowej Służbie Ochrony Zabytków, który został  przekształcony w Wojewódzki Urząd Ochrony Zabytków w Poznaniu. Niezmiennie przez cały ten czas zajmował się ochroną zabytków archeologicznych. Pan Jacek Nowakowski ma w swoim dorobku wiele odkryć i nadzorów archeologicznych, które przyczyniły się do lepszego poznania pradziejów Ziemi Leszczyńskiej.

Dziękujemy za współpracę i życzymy Panu Jackowi zdrowia, wypoczynku i realizacji życiowych planów na emeryturze! 

Opublikował: Bernadeta Klupś kontakt: bklups@leszno.pl ostatnia zmiana: 2021-07-09 15:16:49
0 Koszyk