Graficzny nagłówek podstrony
Aktualności 23 lipca 2020

Antidotum Air Show Leszno - jedyny pokaz lotniczy w Polsce

Zdjęcie, Antidotum Air Show Leszno - jedyny pokaz lotniczy w Polsce

Nowe wytyczne Głównego Inspektora Sanitarnego (pozwalające na organizację plenerowych imprez masowych) sprawiły, że Zarząd Spółki Lotnisko Leszno postanowił, pomimo krótkiego czasu zorganizować dwu dniowe pokazy lotnicze. W ostatni weekend sierpnia tj. od piątku 28 do soboty 29, do Leszna powróci szum skrzydeł, łopot śmigieł oraz warkot silników z muzyką na żywo w tle.

W 2020 roku w Polsce oraz Europie planowano zorganizowanie ok 300 pokazów lotniczych. Z uwagi na pandemię odbędzie się być może 5. Stąd też nazwa imnprezy Antidotum Air Show, jedyny pokaz w Polsce, zorganizowany zostanie właśnie w Lesznie. 

Pokazy zaplanowano na dwa dni, piątek i sobota od godziny 17.00 do 21.00, w forumle dziennej oraz nocnej. Na niebie będzie mozna zobaczyć najlepsze zespoły z Polski jak równiez z zagranicy. Spółka Lotnisko Leszno czeka na potwierdzenie czy pojawi się również F16. Dodatkową atrakcją będzie muzyka na żywo oraz Radek Brzózka w roli komentatora. Na płycie lotniska nie zabraknie atrakcji w postaci lotów widokowych, gastronomii oraz wesołego miasteczka. 

Wstęp na pokazy z uwagi na koszty organizacji wydarzenia, które wyniosą około 280 tys zł, będzie biletowany. Jutro tj. 24.07 ruszy przedsprzedaż internetowa. 

Za bilet normalny zapłacić trzeba 20 zł, ulgowy 10 zł (dzieci do lat 2 wstęp wolny). Przedsprzedaż potrwa tydzień. Po tym czasie cena biletów wzrośnie do 30 zł i 15 zł. Ilośc biletów jest ograniczona, ich ilość wynosi 12 tys.

Wydarzenie odbędzie się w rygorze sanitarnym. Przy wejściu każdy będzie miał obowiązek dezynfekcji rąk. Na płytę wpuszczone będą tylko osoby w maseczce ochronnej. Toalety będą regularnie dezynfekowane. Strefa dla publiczności zostanie rozstawiona na obszarze 6 hektarów, tak żeby zapewnić 5 m2 na osobę. 

Wejście na teren pokazów w piątek od godz. 15:00, a w sobotę od godziny 14:00.

 

 

Opublikował: Paulina Janowicz kontakt: pjanowicz@leszno.pl ostatnia zmiana: 2020-07-24 12:13:49
0 Koszyk