Graficzny nagłówek podstrony

Aktualności 2022

28 września 2022

Świetny występ w Lublinie

Biegaczki na podium

Zawodnicy UKS Achilles Leszno rewelacyjnie zaprezentowali się na Mistrzostwach Polski Młodzików w Lublinie. Amelia Tyczyńska wywalczyła srebrny medal w biegu na 1000 m z przeszkodami. Nie zawiedli także pozostali zawodnicy.

28 września 2022

Trzy dni z Królem Stanisławem Leszczyńskim

plakat do wydarzenia

W ramach Powrotu Króla zapraszamy Państwa na trzy wydarzenia.

28 września 2022

Pobiegną i będą utrudnienia w ruchu

stopy w obuwiu do biegania

W związku z organizowanym w dniu 2 października br. biegiem "Królewska 13” na trasie Leszno - Rydzyna, informujemy, że w dniu tym, w godzinach od 10:00 do 12:00 mogą wystąpić niedogodności w ruchu drogowym.

28 września 2022

Dziedzictwo Leszczyńskich i Sułkowskich warte UNESCO

Zamek w Rydzynie

Wielokulturowy dorobek kulturowy Leszna i okolic, jego dawnych mieszkańców oraz właścicieli, kwalifikuje się do wystąpienia z wnioskiem o wpis na listę światowego dziedzictwa UNESCO - to najważniejszy postulat zgłoszony przez dr hab. prof. UŁ Tadeusza Bernatowicza w trakcie konferencji naukowej: „Leszczyńscy i Sułkowscy w XVI-XVIII wieku. Sztuka-Kultura-Konserwacja”. Byłoby to trudne przedsięwzięcie, ale zdaniem naukowców – warto się go podjąć.

27 września 2022

Statystycznie o turystyce w Lesznie

Infografika

Dzisiaj przypada Światowy Dzień Turystyki, dlatego proponujemy lekturę wydaną przez Główny Urząd Statystyczny, pn.: „Turystyka w województwie wielkopolskim w latach 2018-2021”. Dane obrazują ostatnie cztery lata, z czego dwa nawiązują do zmian, które nastąpiły w branży turystycznej w okresie obostrzeń pandemicznych.

27 września 2022

Rewitalizacja zieleni na plantach

Al. 21 Października

Do 14 listopada powinniśmy poznać wyniki konkursu na najlepszy projekt zagospodarowania Alei 21-go Października w Lesznie. Już teraz wiadomo jednak, że niektóre drzewa są w złym stanie i wymagają usunięcia.

26 września 2022

Konkurs na imiona dla nowych mieszkańców Mini ZOO

Trzy tchórzofretki

W leszczyńskim Mini ZOO znów zamieszkały szopy pracze! Pojawiły się również tchórzofretki. O tym, jakie będą nosić imiona zdecydują mieszkańcy Leszna.

23 września 2022

O Leszczyńskich i Sułkowskich naukowo

Konferencja odbyła się w siedzibie głównej miejskiej biblioteki

W głównej siedzibie miejskiej biblioteki trwa konferencja naukowa pt. "Leszczyńscy i Sułkowscy w XVI-XVIII wieku. Sztuka. Kultura. Konserwacja". Jej organizacji podjęło się Miasto Leszno, Organizacja Turystyczna Leszno-Region i Instytut Historii Sztuki Uniwersytetu Łódzkiego.

23 września 2022

Licencje TAXI

tablica TAXI

Urząd Miasta Leszna informuje, że licencje na wykonywanie krajowego transportu drogowego w zakresie przewozu osób taksówką wydane przed 1 stycznia 2020 roku stracą ważność po 31 grudnia 2022 roku.

0 Koszyk