Graficzny nagłówek podstrony

ul. Leszczyńskich i Świętokrzyska

Ulica Leszczyńskich dobrze znana jest wszystkim miłośnikom kultury i sztuki. To tu swoją siedzibę ma Miejskie Biuro Wystaw Artystycznych oraz Piekarnia Sztuki, przed którymi w 2019 roku w ramach Leszczyńskiego Ulicznego Festiwalu Artystycznego LUFA zorganizowano plener malarski połączony z recytacją wierszy spod pióra leszczyńskich poetów.

 

 

Przyglądając się architekturze ulicy nie sposób pominąć wschodniej ściany Bazyliki Mniejszej, w której poza uroczystościami sakralnymi, rokrocznie odbywają się koncerty muzyki poważnej organizowane w ramach Festiwalu Leszno Barok Plus. Ale ulica Leszczyńskich to nie tylko kultura i sztuka. To także stylowe butiki odzieżowe i z galanterią skórzaną, salon doboru bielizny, biura podróży, apteka, sklep rowerowy i komputerowy, firmy fotograficzne, zakłady fryzjerskie i zegarmistrzowski oraz sklepy z branży spożywczej, w tym także sklepik ze zdrową żywnością. Na pobliskiej ulicy Świętokrzyskiej znajdziecie włoską pizzerię, perfumerię, kwiaciarnię, nowo otwarte studio tatuażu oraz zakład złotniczo-grawerski.

 

 

Ciekawostki

Ulica Leszczyńskich do tej pory zachowała wiele z klimatu lat minionych, choć oczywiście nie ma na niej już sklepów, firm czy miejsc rozrywki, które niegdyś tu funkcjonowały.


Zacznijmy od fotograficznych tradycji. W kamienicy nr 23 przez kilka dekad mieściło się atelier fotograficzne. Do roku 1920 prowadził je Carl Feichtner. Po nim dom i zakład objął Tadeusz Semrau, który aż do roku 1936 uwieczniał najważniejsze wydarzenia, architekturę miasta oraz życie jego mieszkańców. W okresie powojennym, w kamienicy nr 21 przez wiele lat swój zakład fotograficzny prowadziła rodzina Serbów. Któż nie pamięta zdjęć ślubnych umieszczonych w witrynie. Kolejny zakład fotograficzny mieścił się w domu nr 28. Obecnie żadnego z nich nie ma już na ul. Leszczyńskich. Tradycje związane z fotografią podtrzymuje natomiast sklep Centrum Foto mieszczący się w kamienicy nr 15 oraz firma Nieulotne oferująca sesje ciążowe, noworodkowe, dziecięce oraz rodzinne.


Ulica Leszczyńskich to także miejsce, gdzie w kamienicy nr 29 mieściło się kino Apollo, a na narożniku Leszczyńskich i Szkolnej Hotel i Restauracja Conrad. Nieco dalej w domu nr 38 mieściła się destylarnia i fabryka wódek deserowych braci Góreckich. Kamienica była także siedzibą założonego w 1911 roku Banku Ludowego w Lesznie.
Zdjęcia pochodzą ze strony fotopolska.eu oraz Leszczyńskiej Biblioteki Cyfrowej.

 

Wykaz punktów handlowo-usługowych z ulicy Wolności znajduje się na mapie i w tabeli poniżej

 

 

 

 

Kebab Star Marks

ul. Leszczyńskich 1
Tel. 789 179 674
FACEBOOK

Opis: Lokal gastronomiczny oferujący kebab oraz dania kuchni indyjskiej.

 

Maja Osiecka Kolekcje

ul. Leszczyńskich 3
Tel. 663 164 666
FACEBOOK  
INSTAGRAM 

Opis: Butik modowy oferujący oryginalne i kobiece ubrania, akcesoria i dodatki. W jego ofercie znajdą Państwo również kolekcję nietuzinkowych nakryć głowy i opasek prosto z warsztatu modystki LA DAME.

 

 

Obuwie zawsze tanio

ul. Leszczyńskich 3
FACEBOOK  

Opis: W ofercie sklepu znajdą Państwo obuwie dla całej rodziny, których atutem jest przystępna cena.

 

 

Kwiaciarnia Jedna na Milion

ul. Leszczyńskich 4
Tel. 65 520 15 74
FACEBOOK  

Opis: Kwiaciarnia oferuje kompozycje kwiatowe na różne okazje - bukiety ślubne, okolicznościowe oraz wiązanki pogrzebowe. Dodatkowo firma oferuje usługi strojenia sal weselnych oraz samochodów. Na życzenie klienta, można skorzystać również z usługi dowozu kwiatów.

 

 

Oxide

ul. Leszczyńskich 4
FACEBOOK  

Opis: OXIDE oferuje modną odzież męską, na każdy sezon oraz okazję. Kolekcje OXIDE są komfortowe, pełne energii i najmodniejszych trendów. Łącząc wygodne fasony, różnorodne tkaniny, ciekawe kroje i bogatą paletę barw - OXIDE zachowuje elegancki klasyczny szyk i młodzieżowy komfort. OXIDE to styl praktyczny i ponadczasowy, dla każdego, w każdym wieku, na każdą porę roku. Firma współpracuje z takimi markami jak: Volcano, MZGZ Brand, Cover's Jeans.

 

 

Miejskie Biuro Wystaw Artystycznych


ul. Leszczyńskich 5
Tel. 65 520 54 27
www.mbwa.leszno.pl   
FACEBOOK  
INSTAGRAM

Opis: Galeria Miejskiego Biura Wystaw Artystycznych to przestrzeń wystawiennicza, nieograniczająca się do określonego rodzaju sztuki czy puli artystów. Zaprasza do współpracy twórców reprezentujących różne opcje, nurty i środowiska. Współpracuje także w zakresie wymiany wystaw z miastami partnerskimi. Organizuje wystawy indywidualne i zbiorowe profesjonalnych twórców - zarówno tych z dużym dorobkiem artystycznym, jak i dobrze zapowiadających się młodych artystów. W galerii prezentowane są prace z dziedzin malarstwa, rysunku, grafiki, fotografii, rzeźby, instalacji, sztuki video, działania z pogranicza teatru i muzyki. MBWA prowadzi działalność edukacyjną, skierowaną do osób w różnym wieku. W galerii można zakupić także wytworzone przez artystów dzieła oraz przedmioty użytku codziennego.

 

 

Karplex / Dewocjonalia

ul. Leszczyńskich 6
Tel. 65 520 60 74

Opis: Sklep oferuje szeroki asortyment przedmiotów liturgicznych, oryginalnych prezentów m.in. na Chrzest Święty czy Pierwszą Komunię oraz inne dewocjonalia.

 

Pira - Grota

ul. Leszczyńskich 7
Tel. 693 278 610
www.piragrota.pl  
FACEBOOK 

Opis: Pira-Grota to miejsce skierowane dla wszystkich osób zainteresowanych naturalnymi metodami leczenia. Znajduje się tam grota solna oraz kawiarenka z tężnią solankową i piramidami energetycznymi.

 

 

Salon Doboru Bielizny S&R Popielas

ul. Leszczyńskich 10
Tel. 661 927 974
FACEBOOK  
INSTAGRAM

Opis: Salon Doboru Bielizny S&R istnieje na rynku już od 1993 roku, oferując swoim klientkom profesjonalny dobór bielizny. W swojej ofercie sprzedażowej posiada bogatą ofertę firm polskich i zagranicznych takich jak Corin, Samanta, Nessa, Panache, Simone Perele, Hirsch, Naturana, Coemi, Magistral, Feba, Jolidon, Triumph, Esprit, Felina.

 

 

Piekarnia Sztuki

ul. Leszczyńskich 11
FACEBOOK 

Opis: Piekarnia Sztuki to miejsce do tworzenia i zarażania szeroko pojętą sztuką. Na co dzień swoje dzieła tworzą tam przedstawiciele Sekcji Leszczyńskich Plastyków, działający przy Miejskim Ośrodku Kultury w Lesznie.

 

 

Euforia

ul. Leszczyńskich 11
Tel. 509 368 905
FACEBOOK 

Opis: Butik oferujący włoską odzież damską, odpowiadającą najnowszym trendom modowym.

 

Biuro Podróży M & G Holiday
Retro Styl Butik

ul. Leszczyńskich 12
Tel. 65 529 30 71

Opis: Pod adresem Leszczyńskich 12 znajdziecie zarówno biuro podróży jak i butik RETRO STYL. Butik oferuje produkty luksusowych marek takich jak Paparazzi Fashion czy D-She.
Z kolei misją zespołu pracującego w Biurze Podróży M&G Holiday jest spełnianie marzeń klientów, a energia, ambicja i zapał to esencja ich pracy. Paleta usług jest bardzo szeroka, a przygotowywana we współpracy z najlepszymi touroperatorami w Polsce oferta, dopasowana jest do indywidualnych potrzeb.

 

 

OPTA Zakład Optyczny

ul. Leszczyńskich 12
Tel. 65 520 87 83

Opis: Zakład oferuje szeroki wybór okularów korekcyjnych.

 

Galanteria Skórzana

ul. Leszczyńskich 13
FACEBOOK
INSTAGRAM  

Opis: Sklep oferuje bogaty wybór kurtek skórzanych damskich i męskich oraz szeroki asortyment galanterii skórzanej - portfele, torebki, paski, walizki.

 

 

Foto Altissa - Centrum Foto Sony alfa

ul. Leszczyńskich 15
Tel. 533 256 156
www.altissa.pl 
FACEBOOK  

Opis: Foto Altissa to rodzinna firma, oferująca w sprzedaży sprzęt fotograficzny - m.in. teleskopy i lornetki.

 

 

Altissa Optyk

ul. Leszczyńskich 15
Tel. 533 256 156
FACEBOOK  

Opis: Salon oferuje badania wzroku, wykonywane na najwyższej klasy sprzęcie optycznym. Dzięki profesjonalnej obsłudze, każdy nawet najbardziej wymagający klient, znajdzie tu także odpowiadające mu oprawki lub soczewki kontaktowe.

 

 

Butik

ul. Leszczyńskich 17 lok. 2
Tel. 679 588 006

Opis: To sklep oferujący odzież damską na co dzień i od święta.

 

Żakiecik

ul. Leszczyńskich 18
Tel. 725 117 024

Opis: Sklep, który w ofercie posiada oryginalną odzież damską, nadającą się na każdą okazję.

 

 

Zakład Fryzjerski

ul. Leszczyńskich 20
Tel. 781 690 169

Opis: Jeden ze starszych zakładów fryzjerskich w Lesznie, prowadzony z tradycjami. Oferuje usługi fryzjerskie damskie oraz męskie.

 

Biuro Podróży Antur

ul. Leszczyńskich 22
Tel. 65 529 46 67
www.antur.pl 
FACEBOOK  
INSTAGRAM 

Opis: Biuro Podróży AnTur spełnia wakacyjne marzenia swoich klientów już od 1996 roku. Podstawowym celem i misją firmy jest zapewnienie rzetelnej i kompetentnej obsługi w zakresie proponowanej oferty. Zespół Biura nieustannie się szkoli, tak aby świadczyć usługi na jak najwyższym poziomie i sprostać oczekiwaniom najbardziej wymagających klientów.

 

Spółdzielnia Socjalna Vita

ul. Leszczyńskich 22
Tel. 604 284 957, 725 687 669
www.vita.spoldzielnie.org 

Opis: Spółdzielnia Socjalna Vita istnieje od połowy kwietnia 2013 roku. Prowadzi punkt gastronomiczny w Lesznie przy ulicy Leszczyńskiej 22, gdzie emeryci, renciści, seniorzy czy studenci mogą znaleźć wszystko co najlepsze, bez obciążania portfela.

 

Jarzyna Wojciech Usługi Zegarmistrzowskie

ul. Leszczyńskich 25
Tel. 607 693 509

Opis: Zakład posiada w ofercie szeroki wybór zegarków codziennych i eleganckich. Dodatkowo firma świadczy usługi naprawy zegarów.

 

Bike Shop Leszno

ul. Leszczyńskich 27
www.bikeshop.pl 
Tel. 65 520 30 47

Opis: Sklep Bike Shop prowadzony jest przy ulicy Leszczyńskich już od wielu lat. Doświadczenie właściciela sprawiło, że można tu dostać tylko najlepsze rowery oraz wszelkie niezbędne akcesoria. Dodatkowo funkcjonuje tu serwis rowerów.

 

Login Computer

ul. Leszczyńskich 27
Tel. 65 529 30 83 / Serwis 65 528 82 08
www.logincomputer.pl 

Opis: Firma działa na lokalnym rynku informatycznym od 1996 roku, specjalizując się w dostawach sprzętu dla indywidualnego i instytucjonalnego odbiorcy oraz dla Małych i Średnich Firm. Długoletnie działania przekładają się na zadowolenie klientów.

 

Nieulotne - Fotografia

ul. Leszczyńskich 28
Tel. 723 728 076
www.nieulotne.com.pl 
FACEBOOK  
INSTAGRAM  

Opis: Firma fotograficzna oferująca sesje ciążowe, noworodkowe, dziecięce oraz rodzinne

Siyah Tattoo

ul. Leszczyńskich 30
FACEBOOK 

 

Gracja

ul. Leszczyńskich 32
Tel. 65 520 89 16
FACEBOOK  

Opis: Sklep oferuje szeroki asortyment odziezy damskiej w rozmiarach 44-62.

 

MadameX

ul. Leszczyńskich 34
Tel. 602 286 579
FACEBOOK 

Opis: Madame X to miejsce, w którym znajdą Państwo oryginalny pomysł na prezent i wystrój domu. To Galeria stylu - sklep z ekskluzywnym wyposażeniem, takim jak antyki, sztuka, rękodzieło, szkło, akcesoria do alkoholi, karafki, dekantery, pościele, koce, narzuty, a także perełki z poprzednich epok. Wyróżnikiem sklepu jest to, że nowoczesny design łączy się z secesyjnym lub artdekowskim klimatem. Asortyment jest na bieżąco uzupełniany. Dzięki współpracy z młodymi, leszczyńskimi artystami, oferowane przedmioty są rzadkie i jedyne w swoim rodzaju.

 

ATELIER Kinga Gubańska - Fryzjer-Stylista

ul. Leszczyńskich 35
Tel. 695 405 424
FACEBOOK  
INSTAGRAM

Opis: Atelier Kingi Gubańskiej oferuje profesjonalne usługi fryzjerskie przy użyciu najwyższej jakości farb i kosmetyków pielęgnacyjncyh.

 

Przezbórski Jarosław. Zakład usług RTV, wideo, sat

ul. Leszczyńskich 39
Tel. 601 838 010

Opis: Zakład specjalizuje się w serwisie i naprawie sprzętu RTV.

 

Piekarnia-Cukiernia Gierczak

ul. Leszczyńskich 40
Tel. 655407562
FACEBOOK 

Opis: Jeden z firmowych sklepów piekarni, która swoją siedzibę ma we Wschowie. Szeroki wybór pieczywa i ciast. 

 

Kolia. Zakład wyrobów jubilerskich

ul. Leszczyńskich 42
Tel. 65 529 23 94

Opis: Zakład oferuje wyroby jubilerskie ze złota i srebra, a także z dodatkiem kamieni szlachetnych.

 

Apteka Internetowa

ul. Leszczyńskich 43
Tel. 695 942 599

 

 

Zakład Złotniczo-Grawerski

ul. Świętokrzyska 2
Tel. 65 520 46 90
www.grawerstwo.org  
FACEBOOK  

Opis: Firma powstała na początku lat 90-tych. Oferuje szeroki zakres usług przy użyciu najnowszych technologii grawerskich z grawerowaniem 3D włącznie. Wykorzystuje techniki komputerowe jak i tradycyjne metody, by uzyskać efekty zadowalające klientów. Grawerowanie możliwe jest w materiałach takich jak: metale szlachetne, metale kolorowe, stal, tworzywa sztuczne, szkło i kryształ.

 

Perfumeria Dane

ul. Świętokrzyska 4
Tel. 65 520 54 69
FACEBOOK  

Opis: Perfumeria oferuje w sprzedaży markowe kosmetyki do makijażu i pielęgnacyjne, a także oryginalne perfumy i wody toaletowe. Obsługa zajmuje się profesjonalnym doradztwem i doborem kosmetyków.

 


Oh Beauty - Salon Kosmetyczny Agata Goldman

ul. Świętokrzyska 3
Tel. 888 284 757
FACEBOOK

Salon piękności specjalizujący się w usługach z zakresu: manicure damski i męski, pedicure damski i męski, henny brwi z regulacją, laminacji rzęs.

 

Sugaring Leszno- depilacja woskiem i pastą cukrową

ul. Świętokrzyska 3
Tel. 535 739 900
www.sugaringpolska.pl
FACEBOOK


Pierwszy w Lesznie specjalistyczny gabinet ekspresowej depilacji woskiem i pastą cukrową! Jedyną w regionie depilację BIKINI BRAZYLIJSKIE wykonują w 15-30min!

 

Salon Kosmetyczny Mirage

ul. Świętokrzyska 5
FACEBOOK  
Tel. 697 588 006

Opis: Salon Kosmetyczny Mirage oferuje profesjonalne usługi i zabiegi kosmetyczne, dla kobiet ceniących sobie piękno

 

Kropla Oliwy

ul. Świętokrzyska 5a
Tel. 797204020
FACEBOOK  
INSTAGRAM 

Opis: Restauracja specjalizująca się w kuchni włoskiej. Serwuje pizzę, makarony, calzone oraz sałatki. Podstawą dań są wysokojakościowe produkty importowane z Włoch.

 

Kwiaciarnia Lira

ul. Świętokrzyska 6
Tel. 65 520 13 71
FACEBOOK

Opis: W ofercie kwiaciarni znajdą Państwo kompozycje kwiatowe na każdą okazję, rośliny doniczkowe, osłonki i donice oraz elementy dekoracji wnętrz. Firma oferuje miłą obsługję, atrakcyjne ceny i wysoką jakość.

 

Wyczesane łapki - salon pielęgnacji psów

ul. Świętokrzyska 3
Tel. 661 224 356
FACEBOOK


Opis: Zakres usług - kąpanie, strzyżenie, trymowanie, wyczesywanie psów liniejących, obcinanie pazurów, czyszczenie uszu, usuwanie insektów.

 

Bearded13 Tattoo

ul. Świętokrzyska 10
FACEBOOK
INSTAGRAM  
Tel. 690 962 841

Opis: Profesjonalne Studio Tatuażu.

 

Masaż i akupunktura Artur Jęsiek


ul. Świętokrzyska 10
tel:727 527 412
FACEBOOK 

Opis: Salon Masażu i akupunktury Artur Jęsiek oferuje akupunkturę, masaż relaksacyjny, masaż sportowy, masaż Gua-Sha, masaż Shiatsu, akupresurę stóp, bańki ogniowe oraz kinesiotaping.

    

Ewelina Balcer makijażystka i stylistka brwi

ul. Świętokrzyska 10/6
Tel. 667 050 516
FACEBOOK

Opis: Makijażystka i stylistka brwi Ewelina Balcer oferuje profesjonalny makijaż, makijaż permanentny, kompleksową stylizację brwi, stylizację paznokci, manicure oraz pedicure.

 

Yatta.pl


ul. Świętokrzyska 13
Tel. 538 126 969
FACEBOOK 
INSTAGRAM 
Cała manga i anime w jednym miejscu! Jedyny w swoim rodzaju sklep z asortymentem idealnym dla każdego otaku w Lesznie. Stacjonarny punkt największego polskiego sklepu internetowego dla fanów M&A: Yatta.pl

 

0 Koszyk