Wodór to przyszłość

Dodano 2022-10-26 08:10:57 Warsztaty i stanowiska edukacyjne, robot, który dzielił się wiedzą o wodorze, strefa doświadczeń i eksperymentów, a przede wszystkim fachowa wiedza. Na to wszystko mieszkańców wspólnie zaprosili miasto Leszno i samorząd województwa wielkopolskiego w ramach Miasteczka Wodorowego.

Poznaj Wodór Roadshow – „Miasteczko Wodorowe” ulokowało się w minioną niedzielę na leszczyńskim Rynku. Celem tego eventu było przybliżenie rozwiązań i technologii wodorowych oraz zwiększenie świadomości mieszkańców.

- Przyszłość wodorowa jest przede wszystkim bezemisyjna. Jeśli połączymy cząsteczkę wodoru z tlenem powstaje woda i w tej reakcji nie ma absolutnie zanieczyszczeń. Powstaje jedynie para wodna, ciepło i prąd elektryczny. W związku z tym, takim ogniwem paliwowym możemy zasilić urządzenia, od zegarka, przez mikrofalówkę, telewizor, samochód, po całe fabryki. W tym procesie nie ma ani grama gazów cieplarnianych – tłumaczy dr inż. Łukasz Lindner, specjalista ds. rozwoju technologii Meet Hydrogen.

Technologie wodorowe z wykorzystaniem zielonego wodoru to przyszłość. Mogą zostać wykorzystane do zasilania pojazdów, statków, maszyn przemysłowych czy też ogrzewania.

Głównym założeniem Miasteczka Wodorowego było więc edukowanie.

- Każde stanowisko przemyca wiedzę o wodorze w sposób prosty, by oswoić mieszkańców z rewolucją wodorową, która nas czeka. Ten proces się zaczął i jest nieodwracalny – dodał Ł. Lindner.