Graficzny nagłówek podstrony

Nowy Rynek i okolice

Nowy Rynek to, obok głównego Rynku i Placu Metziga, jeden z trzech miejskich placów na leszczyńskiej Starówce. Od zawsze kojarzy się mieszkańcom z placem targowym. Przez kilka dni w tygodniu, od samego świtu, można tu kupić na straganach świeże warzywa i owoce, pieczywo i inne produkty. Jednak w pozostałe dni znajdziemy tu również ciekawostki!

 

 

Charakterystycznym punktem na mapie handlowej okolicy jest istniejący od wielu już lat sklep ogrodniczy Działkowicz, który oferuje szeroki asortyment środków ochrony roślin, nawozów, nasion, roślin cebulowych, narzędzi, a także akcesoriów winiarskich i dekoracyjnych.
W pobliżu Nowego Rynku, przy ulicy Różanej, znajdziemy jedyny w swoim rodzaju, istniejący już od 30 lat, antykwariat „1001 drobiazgów”. Można w nim nabyć niepowtarzalne przedmioty „z duszą” – zegary i zegarki, szyldy reklamowe, gramofony i pozytywki, książki, retro-zabawki, sztućce i wiele, wiele innych. Właściciel, p. Skrzypczak, wychodzi z założenia, że przedmioty, które posiada, są już uratowane dla potomnych, i dlatego zbiera prawie wszystko, co jest starsze od niego i się mieści w jego magazynach.
Na Nowym Rynku i w okolicy można także zadbać o wnętrza, wstępując do sklepu z dekoracjami okiennymi, lub jednej z firm specjalizujących się w wykonawstwie podłóg, drzwi czy grzejników lub rolet.
W okolicy można skorzystać z usług aż 4 zakładów fryzjerskich i kosmetycznych, a także zrobić sobie relaksujący masaż. Przyjezdni chętnie skorzystają w noclegu w wygodnych pokojach oferowanych przez motel Mamut. Pyszne „małe co nieco” znajdziemy zaś w piekarni, sklepie oferującym niemieckie słodycze oraz w pizzerii.
Poza tym, w wiosenne i letnie weekendy Nowy Rynek jest areną popularnych Rynków Śniadaniowych. Zaś w dni, kiedy targowisko jest nieczynne, dzieci mogą do woli hasać na płycie placu, korzystając z wymalowanych szablonów do gier i zabaw.

 

 

Ciekawostki

Jeszcze w latach czterdziestych i pięćdziesiątych XX wieku targi odbywały się pod leszczyńskim ratuszem. Z Rynku handlowanie żywnością przywożoną z okolic Leszna przeniesiono na Nowy Rynek. Wcześniej na placu rozstawiały się grupy cyrkowe, organizowano różne uroczystości, harcerze spotykali się na zbiórkach. Nowy Rynek, wtedy pl. Wiosny Ludów, był także dworcem autobusowym.


Zdjęcia pochodzą z FB Leszno w czasach minionych

 

Wykaz punktów handlowo-usługowych z Nowego Rynku i okolic znajduje się na mapie i w tabeli poniżej:

 

 

 

 

Fryzjerstwo męskie zakład fryzjerski

Nowy Rynek 3
Tel. 665 176 116

Zakład oferuje klasyczne i modne cięcia męskie oraz stylizację fryzur.

 

Sklep ogrodniczy Działkowicz

Nowy Rynek 9
Tel. 65 529 29 41
dzialkowicz-leszno.business.site
FACEBOOK

Sklep oferuje szeroką gamę środków ochrony roślin, nawozów, nasion, podłoży do roślin, sadzonek oraz cebul kwiatowych. Ponadto w asortymencie znajdują się narzędzia ogrodnicze, akcesoria winiarskie, artykuły dekoracyjne/ świąteczne, kwiaty sztuczne, pojemniki i donice do roślin. Sklep oferuje również włókniny i folie ogrodnicze.

 

Salon Fryzjerski Sabina

Nowy Rynek 16

Salon fryzjerski oferuje szeroki zakres profesjonalnych usług, w tym: modne cięcia, upięcia wieczorowe, koloryzację, całkowitą stylizację fryzury.

 

F1 Help Sieci i Systemy komputerowe

Nowy Rynek 17
Tel. 65 529 26 77
f1help.com.pl

Firma założona w 1994 roku specjalizuje się w urządzeniach fiskalnych, sieciach i systemach komputerowych. Oferuje komputery i oprogramowanie, wagi elektroniczne, czujniki kodów i inwentaryzatory, systemy obserwacyjne, a także certyfikaty kwalifikujące do podpisu elektronicznego.

 

Biuro techniczno-handlowe Pompy Jomike

Nowy Rynek 21
Tel. 606 437 218
FACEBOOK

Firma specjalizuje się w sprzedaży i doradztwie technicznym w zakresie pomp, układów hydraulicznych, hydroforowych zestawów, przepompowni, układów sterowania i automatyki, a ponadto oferuje sprzedaż armatury przemysłowej oraz usługi serwisowania.

 

ITB - zdrowe ekologiczne produkty

Nowy Rynek 22
Tel. 668 299 748
e-zdroweczko.pl
FACEBOOK
INSTAGRAM

Sklep oferuje zdrowe i ekologiczne produkty z zakresu zdrowia i medycyny - w tym medycyny niekonwencjonalnej i suplementy diety, bezpieczne produkty spożywcze, kosmetyki pielęgnacyjne i środki czystości, a także produkty kosmetyczno-pielęgnacyjne dla dzieci.

 

Piekarnia Gabryel

Nowy Rynek 23
Tel. 65 520 61 58

Piekarnia oferuje wyroby cukiernicze i pieczywa najwyższej jakości.

 

Sklep Abes

Nowy Rynek 26
FACEBOOK
INSTAGRAM

Sklep oferuje pyszne słodycze, aromatyczne kawy a także wszystko co potrzebne, by dom wyglądał czysto i świeżo.

 

Mamut

Nowy Rynek 29
Tel. 65 520 17 77
FACEBOOK

Nowoczesny obiekt z pubem, restauracją oraz ofertą Bed & Breakfast. Przedsiębiorstwo "MAMUT" działa od 1991 roku. Zapewnia wykwalifikowaną obsługę, smaczne dania a przede wszystkim miłą i rodzinną atmosferę. Od wielu lat przyjmuje gości, którzy spędzają tu wspaniale czas w trakcie spotkań w gronie rodzinnym oraz podczas zebrań firmowych.

 

Outlet Nowy Rynek 31

Nowy Rynek 31
Tel. 65 529 38 64
FACEBOOK 
INSTAGRAM 

Outlet oferuje stylową odzież damską, codzienną i wieczorową, a także dodatki - modne zagarki.

 

Studio dekoracji okiennych ALMA

Nowy Rynek 31
Tel. 65 529 38 64
www.firankialma.pl

Firma świadczy profesjonalne usługi w zakresie dekoracji okien. Działalność rozpoczęto już w 1991 r. Klientom oferuje materiały dekoracyjne i firanki oraz karnisze i systemy do dekoracji okien. Oferuje najnowsze rozwiązania wzornictwa związanego z dekoracjami okiennymi i gwarantuje profesjonalne usługi od pomiaru i projektowania po montaż.

 

Zakład złotniczo-grawerski WEGA

Nowy Rynek 33
Tel. 781 087 214
FACEBOOK 
INSTAGRAM

Firma Wega została założona w 1998 roku. Oferuje najpiękniejsze i najbardziej nietypowe egzemplarze biżuterii srebrnej, fachowe doradztwo - sprzedaż hurtową i detaliczną. W punkcie można także dokonać naprawy wyrobów srebrnych, stalowych a także oprawek do okularów, oraz zlecić grawerowanie na różnych metalach oraz materiałach.

 

Salon Fryzjerski Cosmos

Nowy Rynek 37
Tel. 65 529 53 53
FACEBOOK 

Salon oferuje strzyżenie, koloryzację i inne profesjonalne usługi fryzjerskie.

 

Apteka Rodzinna

Nowy Rynek 38
Tel. 65 520 54 20

 

FHU Fenix

Tama Kolejowa 5a
Tel. 65 520 24 59

Hurtownia oferuje szeroki wybór atykułów papierniczych, szkolnych i biurowych.

 

Roletex systemy rolet

Tama Kolejowa 5A
Tel. 65 529 96 84
https://roletex.com.pl/

FACEBOOK

Roletex to renomowany producent rolet zewnętrznych, moskitier, bram garażowych oraz krat rolowanych. W ofercie klienci znajdą również rolety wewnętrzne, żaluzje fasadowe, markizy, verandy, pergole, refleksole oraz automatykę.

 

Domownik-Fachowiec. Podłogi, Drzwi, Akcesoria

ul. Tama Kolejowa 5a
Tel. 65 529 66 11
FACEBOOK 

Firma od wielu już lat profesjonalnie sprzedaje i montuje podłogi i drzwi. Oferuje panele podłogowe od najprostszych dekorów po najbardziej wyszukane, bardzo wiernie imitujące naturalne deski podłogowe. Dla najbardziej wymagających proponuje naturalne podłogi w postaci litych desek lub desek klejonych warstwowo, jak też niepowtarzalne podłogi egzotyczne. Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom klienta proponuje również szeroką ofertę drzwi wewnętrznych i zewnętrznych. Firma dysponuje własnymi ekipami monterskimi.

 

Magia masażu Marcelina Plewka

ul. Matejki 2a
Tel. 503 092 816

Punkt oferuje masaże relaksacyjne i klasyczne oraz pomoc w odchudzaniu.

 

MARIS

ul. Matejki 2a
Tel. 575 699 994
FACEBOOK

Salon kosmetyczny MARIS oferuje Państwu szeroką gamę usług z zakresu kosmetologii estetycznej jak rownież kosmetologii upiększającej.

 

Impol

ul. Matejki 9
Tel. 65 520 31 81
impolsc.pl
FACEBOOK

Firma IMPOL działa na rynku od 2000 roku. Zajmuje się importem i dystrybucją artykułów z branży budowlanej oraz sanitarnej, w szczególności okien, drzwi i grzejników. Od niedawna w ofercie są także panele podłogowe znanych i liczących się na rynku producentów. Wszystkie oferowane produkty posiadają aprobaty techniczne oraz certyfikaty zgodności wymagane na rynku budowlanym. Dzięki własnej flocie transportowej firma gwarantuje dostawy do klientów w bardzo krótkim czasie.

 

1001 drobiazgów

ul. Słowiańska 35 (wejscie od ul. Różanej)
Tel. 609 334 836
www.antyki1001.pl

Antykwariat 1001 Drobiazgów został otwarty dnia 4 maja 1990r. Obecnie mieści się w rozległych pomieszczeniach kamienicy na ulicy Słowiańskiej 35, do której prowadzi brama wejściowa od ul. Różanej. Właściciel p. Janusz Skrzypczak gromadzeniem staroci zajmuje się jak tylko sięga pamięcią i już w wieku 14 lat posiadał zbiór zegarków, a jego pierwsza indywidualna wystawa prezentowała opakowania od czekolady. Wierny zegarkom jest do dnia dzisiejszego i one stanowią jego najliczniejszą kolekcję. Od 1990 jest właścicielem Antykwariatu 1001 Drobiazgów, a jego autorska Galeria na której prezentuje część swoich zbiorów już trzykrotnie trafiła do Teleekspresowej Galerii Pozytywnie Zakręconych. Wychodząc z założenia, że przedmioty które posiada są już uratowane dla potomnych, zbiera prawie wszystko, co jest starsze od niego i się mieści w jego magazynach. Książki są w 12 trzydrzwiowych bibliotekach i wielu kartonach.

 

Margherita. Pizzeria

ul. Ogrodowa 27
Tel. 65 529 44 18
margherita-leszno.pl
FACEBOOK 
INSTAGRAM 

Przepyszna pizza w wielu smakach i rodzajach, sałatki i makarony - również z dowozem. Co pewniem czas pizzeria proponuje nowe kompozycje smakowe. Można równieza kupić oryginale włoskie składniki, by samodzielnie stworzyć niepowtarzalne danie.

Opublikował: Magdalena Urbaniak kontakt: murbaniak@leszno.pl ostatnia zmiana:
0 Koszyk