Graficzny nagłówek podstrony

Al. Krasińskiego

Aleje Krasińskiego to jedna z głównych arterii komunikacyjnych w śródmieściu. Dwupasmowa jezdnia rozdzielona jest zacienioną alejką pieszo-rowerową, ciągnącą się niemal na całej jej długości. Kiedyś aleje kojarzone były głównie z działającym tutaj wiele lat kinem „Panorama”. Dzisiaj uwagę przyciąga okazały apartamentowiec u zbiegu al. Krasińskiego i ul. Skarbowej, w miejscu dawnej przychodni lekarskiej. Warto zajrzeć na al. Krasińskiego, również ze względu na ciekawą ofertę punktów handlowo-usługowych.

 

 

Każdy, kto urządzał lub remontował swoje cztery kąt wie, jakim wyzwaniem jest wybór odpowiednich materiałów. Z pomocą przychodzi znajdujący się na al. Krasińskiego salon specjalizujący się w urządzaniu wnętrz mieszkalnych, rezydencji, apartamentów, a także biur, restauracji, hoteli, szpitali, obiektów sportowych i rekreacyjnych oraz obiektów przemysłu spożywczego. Z kolei miłośnicy karpiarstwa i spiningowania z pewnością docenią ofertę sklepu wędkarskiego, który w swoim asortymencie posiada wszystko co niezbędne, aby rozpocząć nowy sezon. Na Al. Krasińskiego znajdziecie jednak o wiele więcej. Są tutaj butiki odzieżowe, salon optyczny, studio tatuażu, sklep komputerowy, a także zakład krawiecki i pralnia dywanów. Można też kupić profesjonalne aparaty słuchowe, wykonać badanie słuchu oraz skorzystać z usług gabinetu medycyny niekonwencjonalnej. Znajdziecie tutaj również szkołę językową, specjalizującą się w nauczaniu języka hiszpańskiego i propagowaniu kultury iberoamerykańskiej. Nie zabrakło też jednej z lokalnych piekarni, a także restauracji przygotowującej dania z kurczakiem w roli głównej.

 

 

Ciekawostki

Bank, hotel, szkoła i słynna kawiarnia i restauracja, która zmieniała nazwy. Na początku XX wieku była ta Cafe Hohenzollern, w okresie międzywojennym Esplanade. W ostatnim okresie działalności nosiła nazwę Wielkopolanka, choć wielu leszczyniaków używało nazwy Eska.
Al. Zygmunta Krasińskiego to niegdyś fragment dawnych murów obronnych miasta, a później planty, którymi chodziło się na spacery lub jeździło na przejażdżki dorożką. Ale to także miejsce, gdzie przez lata można było kupić słynne, leszczyńskie lody na patyku – Pingwiny.

 

Zdjęcia pochodzą ze strony fotopolska.eu oraz Leszczyńskiej Biblioteki Cyfrowej

 

 

Wykaz punktów handlowo-usługowych z Krasińskiego znajduje się na mapie i w tabeli poniżej:

 

 

 

 

Butik Vanessa

Al. Krasińskiego 1
Tel. 698 651 786
FACEBOOK 

Opis: Butik Vanessa to miejsce, w którym każdy znajdzie coś dla siebie - bieliznę na każdą miarę, a także coś dla panów. Można tu znaleźć takie marki jak VENA, DKAREN, GORSENIA, GABBIANO, GAJA, AVA, SADREN. Klient uzyska także pomoc w doborze rozmiaru jak i fasonu.

 

"Audiofon" Aparaty Słuchowe

Al. Krasińskiego 5
Tel. 65 520 12 59, 605 886 178
audiofon.com.pl

Opis: Gabinet oferuje badania słuchu i profesjonalne aparaty słuchowe, a także urządzenia wspomagające, baterie i środki pielęgnacyjne. Można skorzystać z porad w sprawach niedosłuchu oraz uzyskać informacje o pielęgnacji i użytkowaniu aparatów.

 

Maxxlady

Al. Krasińskiego 5
FACEBOOK

Opis: Maxxlady to sklep z polskimi rzeczami w rozmiarach od 38 do 60. Klient znajdzie tu kreacje na każdą okazję, taką jak śluby czy komunie, a także na co dzień.

 

Centrum Wędkarskie Maniak Leszno

Al. Krasińskiego 6
www.maniakfishing.pl
FACEBOOK 

Opis: W Centrum Wędkarskim Maniak w Lesznie można znaleźć szeroki asortyment sprzętu wędkarskiego, zanęt oraz odzieży. Klient kupi tu wszystko co potrzebne w obecnym sezonie, i spotka tu osoby, które bez reszty poświęcają się wędkarstwu. To raj dla miłośników karpiarstwa i pasjonatów spiningowania.

 

Salon Optyczny Maciej Janowicz

Al. Krasińskiego 8
FACEBOOK

Opis: Zakład oferuje szeroki wybór oprawek i szkieł okularowych i akcesoriów takich jak płyny oraz etui. W salonie każdy klient uzyska fachową poradę na temat doboru okularów.

 

TOM-MED Holistic-health

Al. Krasińskiego 8
Tel. 607 875 371
tom-med.pl

Opis: TOM-MED Holistic-health to gabinet medycyny niekonwencjonalnej. Udowadnia, że trudne do zdiagnozowania dolegliwości, dokuczliwe alergie, pasożyty w organizmie człowieka i wiele innych schorzeń, na które cierpi coraz większa część naszej populacji może być zdiagnozowanych i skutecznie wyeliminowanych bezinwazyjną i bezbolesną metodą, jaką jest terapia biorezonansowa. Placówka Tom-Med pomaga pacjentom już od 1992 roku. Taki staż, w połączeniu z wiedzą teoretyczną sprawił, że świadczone przez gabinet usługi stoją na najwyższym poziomie. Placówka pomaga pacjentom w każdym wieku – również dzieciom.

 

Piekarnia Cukiernia Gierczak

Al. Krasińskiego 8
Tel. 669 096 490

Opis: Jeden z firmowych sklepów piekarni, która swoją siedzibę ma we Wschowie. Szeroki wybór pieczywa i ciast.

 

Geers - dobry słuch Leszno

Al. Krasińskiego 8
Tel. 65 529 56 36, 800 133 377
www.geers.pl
FACEBOOK

Opis: Firma GEERS jest liderem na rynku kompleksowych rozwiązań dla osób niedosłyszących. Od 1992 roku pomaga Polakom słyszeć szum liści, śpiew ptaków i śmiech wnuków. Tworzy kompleksowe rozwiązania dla osób z niedosłuchem. Firma współpracuje z wiodącymi światowymi producentami aparatów słuchowych, oferując nowoczesne technologie w dobrych cenach. Dzięki własnemu laboratorium firma może produkować na miejscu wkładki uszne do aparatów słuchowych, co zapewnia szybszą realizację zamówień.

 

Bernadeta Kamińska Usługi Krawieckie

Al. Krasińskiego 11

Opis: Profesjonalne usługi krawieckie, które w obecnej lokalizacji funkcjonują od ponad 20 lat.

 

Neo Tattoo

Al. Krasińskiego 12
Tel. 504 871 717
neo-tattoo.pl
FACEBOOK

Opis: Od początku istnienia, czyli od 2002 roku, studio tatuażu “NEO” zajmuje się tatuowaniem i kolczykowaniem ciała. Oprócz gotowych katalogowych wzorów oferuje indywidualne projekty, poprawia i zakrywa stare niefachowo wykonane tatuaże, pomaga w doborze wzorów tatuażu. Do kolczykowania ciała, studio używa tylko i wyłącznie chirurgicznego tytanu G23, który przewyższa jakością popularną stal chirurgiczną.

 

Biuro Podróży Atur Travel

Al. Krasińskiego 12
Tel. 65 529 65 09
www.atur-travel.pl
FACEBOOK

Opis: Biuro podróży Atur Travel działa na rynku od 1997 roku. Tutaj można dowiedzieć się na temat aktualnych promocji, super ofertach first oraz last minute i innych.

 

Netkom S.C.

ul. Boczna 14 (wejście od Al. Krasińskiego 9)
Tel. 65 529 67 57
www.netkom.iq.pl
FACEBOOK

Opis: Firma proponuje sprzęt komputerowy, akcesoria i materiały eksploatacyjne, kasy i drukarki fiskalne. Świadczy usługi w zakresie sprzedaży oraz serwisu sprzętu komputerowego i oprogramowania, kas i drukarek fiskalnych, sprzedaży materiałów eksploatacyjnych i oprogramowania, serwisu komputerowego i serwisu pogwarancyjnego notebooków. Obsługuje firmy i klientów indywidualnych, proponuje uzyskanie podpisu elektronicznego - potwierdzania Tożsamości i wydanie certyfikatu w 24 h.

 

El Universo - szkoła językowa

Al. Krasińskiego 15a/4
Tel. 71 795 92 95, 519 615 873
eluniverso.pl
FACEBOOK

Opis: Centrum Języka Hiszpańskiego i Kultury Iberoamerykańskiej El UNIVERSO specjalizuje się w nauczaniu języka hiszpańskiego i propagowaniu kultury iberoamerykańskiej, stosując komunikacyjną metodę nauczania. W El Universo nauka hiszpańskiego przebiega po hiszpańsku już od pierwszej lekcji. Za główny cel działania szkoła stawiamy sobie jakość i efektywność połączoną z serdecznością, powagą i troską o uczniów i ich postępy. Szkoła udowadnia, że nauka języka obcego to świetna zabawa, nowe znajomości i tak jak powiedział wybitny argentyński pisarz Jorge Luís Borges – nowe życie.

 

Pralnia Dywanów NA WSKROŚ RAMPAMPAM

Al. Krasińskiego 30
Tel. 662 789 407
rampampam.com.pl

FACEBOOK 

Opis: Pralnia dywanów to firma z 14-letnim doświadczeniem. Zatrudnia ambitny zespół, którego motywuje długotrwałe zadowolenie klienta. Oprócz profesjonalnych usług prania dywanów firma oferuje odbiór dywanu od klienta i dostarczenie go po wyczyszczeniu.

 

Grupa Mo Sp. z o. o.

Al. Krasińskiego 34
Tel.  65 529 63 63
www.grupamo.pl 

FACEBOOK 

INSTAGRAM

Opis: Salon z Grupy MO specjalizuje się w urządzaniu wnętrz mieszkalnych, rezydencji, apartamentów, a także biur, restauracji, hoteli, szpitali, obiektów sportowych i rekreacyjnych oraz obiektów przemysłu spożywczego.

Marka Mo to więcej niż wnętrza… Mo to wyjątkowe produkty, to solidne wykonanie, to gwarancja najwyższej jakości. Mo to nowoczesny design, to miejsce kreacji i tworzenia przestrzeni.
Mo to wyselekcjonowani producenci i znane marki. Mo to dom i mieszkanie, ale Mo to też taras i ogród. Mo to pyszna, aromatyczna kawa i gościnna atmosfera. Ale Mo to przede wszystkim wyjątkowi ludzie, to eksperci z doświadczeniem, wiedzą, kompetencjami i pasją.

 

CoCo Chicken


Al. Krasińskiego 38
Tel. 65 520 25 25
http://www.cocochicken.pl/ 
FACEBOOK 

Opis: Firma CO CO CHICKEN powstała w 2008 roku. Na bazie doświadczeń pozyskanych w Anglii opracowano własne wyśmienite receptury kurczaka w panierce (po amerykańsku), które zostały zmodyfikowane pod smak, który odpowiada Polakom. Restauracja serdecznie zaprasza smakoszy dobrego jedzenia. Oferta jest stale powiększana o nowe produkty, zaskakując klientów nowym pysznym asortymentem.

Opublikował: Magdalena Urbaniak kontakt: murbaniak@leszno.pl ostatnia zmiana:
0 Koszyk