Graficzny nagłówek podstrony
Aktualności 17 września 2019

Rowerem przez Słowiańską

Zdjęcie, Rowerem przez Słowiańską

Miasto Leszno wspólnie z Komendą Miejską Policji w Lesznie przeprowadziło dziś akcję edukacyjną adresowaną do rowerzystów. Miejscem spotkania było Śródmieście.

17 września w godzinach porannych funkcjonariusze policji zatrzymywali rowerzystów, którzy nieprawidłowo przekraczali jedno z newralgicznych miejsc w mieście: skrzyżowanie ul. Słowiańskiej z Al. Zygmunta Krasińskiego w Lesznie.

Z przykrością mogliśmy stwierdzić, że prawie żaden rowerzysta nie zatrzymał się przed znakiem „Stop” jadąc drogą dla rowerów od strony torów kolejowych. Natomiast mało który rowerzysta jadący od strony Rynku wiedział, jak należy się zachować widząc znak „Koniec strefy zamieszkania”. Zaobserwowano również nieprawidłowo poruszających się rowerzystów jadących po chodniku, tzw. plantach.

Tym razem funkcjonariusze byli wyrozumiali i udzielali tylko upomnienia. Gdyby byli bardziej surowi to niezdyscyplinowani uczestnicy ruchu otrzymaliby mandat. W sumie upomniano około 50 osób. Podczas rozmowy z rowerzystami edukowano ich o prawidłowym pokonywaniu skrzyżowania, a z uwagi na zbliżający się okres jesienny rozdawano elementy odblaskowe. Dodatkowo Patryk Moryson, Oficer Rowerowy z Urzędu Miasta Leszna, rozdawał przygotowane przez siebie broszury edukacyjne zawierające m.in. znaczenie znaków drogowych (do pobrania poniżej).

Podobna akcja zostanie przeprowadzona również w innych rejonach miasta, gdyż, jak pokazała sytuacja na ul. Słowiańskiej, edukowanie rowerzystów jest potrzebne.

https://leszno.pl/Broszura_Rowerem_po_Lesznie.html 

Opublikował: Bernadeta Klupś kontakt: bklups@leszno.pl ostatnia zmiana: 2019-09-19 14:26:42
0 Koszyk