Graficzny nagłówek podstrony

Broszura - Rowerem po Lesznie

Urząd Miasta Leszna przygotował piątą edycję broszury „Rowerem po Lesznie”, będącą elementem kampanii skierowanej do leszczyńskich rowerzystów. Zawarto w niej istotne dla cyklistów przepisy ruchu drogowego oraz mapę Leszna z zaznaczonymi trasami rowerowymi oraz Śródmieścia wzbogaconą dodatkowo o lokalizację stojaków rowerowych.

Od IV kwartału 2015 roku wraz z nowelizacją przepisów pozwalających na lepszą organizację ruchu rowerowego zapoczątkowano wprowadzanie w Lesznie tak zwanej „Rowerowej rewolucji”. Jest to program, który ma na celu wyznaczenie nowych tras rowerowych na istniejących utwardzonych pasach drogowych bez konieczności budowy nowych ścieżek rowerowych. W tym okresie w Lesznie przybyło ponad 7 km tras, licząc także te budowane w ramach modernizacji dróg.

Broszura edukacyjna została podzielona na kilka części. Opisane zostały w niej znaki drogowe spotykane na trasach dla cyklistów, zasady obowiązuje rowerzystów korzystających z chodnika lub drogi dla pieszych oraz te, dotyczące jazdy „pod prąd” na ulicach jednokierunkowych.

Ulotka informuje również, jakie oznakowanie zezwala na legalny wjazd pod znak „zakaz ruchu”, jakie zasady panują w strefie zamieszkania, co to jest tzw. „sierżant” oraz w jaki sposób należy korzystać z przejść dla pieszych i przejazdów dla rowerów. Dodatkowo miłośnicy dwóch kółek mogą zapoznać się, ze sposobem oznakowania szlaków rowerowych.

Nowością w najnowszym wydaniu broszury jest informacja o ilości miejsc przy miejskich stojakach rowerowych w Śródmieściu a także mapa całego Leszna z zaznaczonymi trasami rowerowymi.

Broszura cieszy się dużym zainteresowaniem. Wraz z piątą edycją wydano 3 tysiące egzemplarzy, a łącznie od 2016 roku już ponad 10 tysięcy sztuk. 

Poniżej zamieszczamy wersją elektroniczną broszury.

Opublikował: kontakt: ostatnia zmiana: 2020-09-09 09:41:11
0 Koszyk