Graficzny nagłówek podstrony
Aktualności 2022 21 września 2022

Leszczyńska Karta Seniora dla 60+

Uśmiechnięta siwa pani w okularach

Podczas sesji Rady Miejskiej Leszna, która odbyła się 15 września radni zmienili zapis dotyczący wieku osób, które mogą się ubiegać o wydanie Leszczyńskiej Karty Seniora. Do tej pory, aby otrzymać LKS trzeba było ukończyć 65 lat, teraz wystarczy 60 lat.

Leszczyńska Karta Seniora daje mieszkańcom Leszna prawo do korzystania z ulg, promocji, zniżek w sklepach, punktach usługowych, instytucjach kultury, które przystąpiły do programu. Obecnie LKS seniora honoruje około 30 podmiotów. Taniej można kupić np. bilety do Teatru Miejskiego, czy na płatne wydarzenia organizowane przez Miejski Ośrodek Kultury. Niższe ceny oferują także m.in. ogrodnik, centrum fitness, optyk, sklepy odzieżowe, pizzeria, kosmetyczka i fryzjer. Jest w czym wybierać i warto z tych ofert korzystać.

Pełna listę podmiotów, gdzie za okazaniem Leszczyńskiej Karty Seniora, można nabyć towary znajduje się na stronie https://leszno.pl/Leszczynska_Karta_Seniora_178.html

Zainteresowani zdobyciem Leszczyńskiej Karty Seniora mogą się zgłaszać do Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie, przy ul. Gabriela Narutowicza 73. Wystarczy wypełnić odpowiedni wniosek i poczekać na wydanie karty.

 

Autor: lm

Opublikował: Lucyna Gbiorczyk kontakt: lgbiorczyk@leszno.pl ostatnia zmiana: 2022-09-21 08:28:01
0 Koszyk