Graficzny nagłówek podstrony
Aktualności 31 sierpnia 2016

Zmiany w rozkładzie jazdy

Autobus miejski

Od 1 września Miejski Zakład Komunikacji wprowadza kilka zmian w kursowaniu autobusów.

Powstanie nowa linia autobusowa nr 9. To będzie tylko jeden kurs (zamiast pierwszego kursu linii nr 6). Odjedzie on z przystanku Rejtana Spółdzielnia o godz. 3.30 i pojedzie do dworca kolejowego trasą: - Rejtana - Al.Konstytucji 3 Maja - Dekana - Al.Konstytucji 3 Maja - 55 Pułku Piechoty - Grunwaldzka - Al.Jana Pawła II - Dąbrowskiego - Niepodległości - Pl.Kościuszki - Marcinkowskiego- Al.Krasińskiego - Dworcowa. Od 4 września zmienia się kolejowy rozkład jazdy, w którym pociąg do Poznania odjeżdżał będzie z Leszna znacznie wcześniej niż do tej pory (o godz. 3.57 zamiast o 4.08). Stąd też ta nowa linia nr 9, która szybciej dojedzie do dworca.

Druga zmiana, która została wprowadzona na prośbę samorządu gminy Lipno dotyczy linii nr 4. Kursy o godz. 6.05 i 15.05 z Rynku Zaborowskiego zostaną przedłużone do przystanku Wilkowice Święciechowska. Autobusy o godz.7 i 16 będą odjeżdżać z przystanku Wilkowice Święciechowska. Natomiast autobus z dworca kolejowego o godz. 5.05 dojedzie tylko do przystanku Spółdzielcza MPEC. Odjazd z tego przystanku zaplanowano na godz. 5.15. Autobus ten nie pojedzie już do przystanku Wilkowice Dom Strażaka.

Będą też nowe przystanki "na żądanie": przy ul. Kiepury (na przeciw prywatnych przychodni lekarskich) oraz przy ul. Kasprowicza pod wiaduktem w kierunku dworca kolejowego.

 W Wigilię i Sylwestra, które w tym roku przypadają w soboty, autobusy MZK będą jeździć do godz. 16.         


Autor: Lm

Opublikował: Lucyna Gbiorczyk kontakt: lgbiorczyk@leszno.pl ostatnia zmiana: 2016-08-31 11:43:44
0 Koszyk