Graficzny nagłówek podstrony
Aktualności 05 czerwca 2019

"Złota rączka" pomoże seniorom

Zdjęcie,

Samorząd Leszna rusza z kolejnym programem skierowanym do osób powyżej 65. roku życia. Tym razem będzie to tzw. "Złota rączka", czyli fachowiec, który bezpłatnie będzie naprawiał usterki w domach starszych mieszkańców miasta.

Uchwałę o wprowadzeniu w życie takiej usługi przyjęli radni na czwartkowej sesji. Wszyscy byli zgodni, że to bardzo dobry pomysł. Dokument wejdzie w życie dopiero dwa tygodnie po publikacji w Dzienniku Urzędowym Województwa Wielkopolskiego, a więc jeszcze trochę czasu minie. Program zacznie działać najpewniej dopiero od lipca i wtedy seniorzy będą mogli się do niego zgłaszać.

Z usług "Złotej rączki" będą mogli skorzystać mieszkańcy Leszna, którzy ukończyli 65. rok życia, mieszkają w pojedynkę lub z małżonkiem czy partnerem w wieku powyżej 65 lat. Dochód gospodarstwa jednoosobowego nie może być wyższy niż 1600 zł netto miesięcznie, a dwuosobowego - 1250 zł na osobę.

Program określa też, jakie usterki "Złota rączka" może naprawić. Są to drobne domowe awarie. Sama usługa będzie bezpłatna. Jeśli natomiast wymagać będzie zakupu towaru, np. nowego zamka do drzwi, czy nowego kranu, to takie koszty pokryć musi senior.

Zgłoszenia seniorów chętnych do skorzystania z programu będzie przyjmował Miejski Ośrodek Pomocy Rodzinie w Lesznie, on też zatrudni na umowę zlecenie fachowca, czyli tzw. "Złotą rączkę". Jeśli zainteresowanie seniorów będzie duże, to być może miasto zleci to zadanie spółdzielni socjalnej. 

Będziemy informować, kiedy program zacznie działać i jak można się do niego zgłosić.

Autor: lm

Fot. pixa

 

Opublikował: Bernadeta Klupś kontakt: bklups@leszno.pl ostatnia zmiana:
0 Koszyk