Zakład Szewski z ul. Klonowicza 11 jak nowy! (zdjęcia)

Dodano 2021-12-10 14:00:37 Ostatnie tygodnie były bardzo intensywne dla Pana Ryszarda Stefaniaka i jego zakładu szewskiego położonego w Lesznie, przy ul. Klonowicza 11. Jego prowadzony od 1971r. zakład przeszedł gruntowną metamorfozę. Przeprowadzono ją w ramach konkursu PRZEMIANA weWNĘTRZna, organizowanego przez Wydział Promocji i Rozwoju Urzędu Miasta Leszna.

To już trzecia edycja projektu PRZEMIANA weWNĘTRZna, skierowanego do mikro firm z obszaru rewitalizacji miasta Leszna. Po butiku z galanterią skórzaną przy ul. Leszczyńskich i zakładzie zegarmistrzowskim z ul. Wolności, przyszedł czas na zakład szewski Pana Ryszarda Stefaniaka, położony przy ul. Klonowicza 11.

Metamorfoza jest  bardzo widoczna zarówno z zewnątrz jak i wewnątrz lokalu. Zmiany są wręcz rewolucyjne. Gruntownie odnowiona została witryna zewnętrzna i drzwi, którym nadano pierwotny, zielony kolor. Również wnętrze nabrało nowego wyrazu poprzez odnowienie mebli i zmianę ich koloru. Całość dopełnia nowy malowany szyld, zaprojektowany i wykonany w oparciu o poradnik dobrych praktyk szyldowych. Mamy nadzieję, że będzie on wzorem dla innych w tworzeniu i umieszczaniu reklam w Lesznie.

Dzięki uczestnictwu w projekcie PRZEMIANA WEWNĘTRZNA, metamorfozę przeszedł również sam właściciel zakładu szewskiego, pan Ryszard Stefaniak. Zyskał nową energię a w jego głowie pojawiły się plany rozszerzenia oferty o nowe usługi i wprowadzenie oferty handlowej.

Po metamorfozie, w zakładzie Pana Ryszarda zorganizowano dla rzemieślników z Leszna warsztaty, podczas których mieli okazję dowiedzieć się jak przygotować przestrzeń, aby zadowolić klientów.  

Projekt PRZEMIANA WEWNĘTRZNA przeprowadzono pod kierunkiem architekt wnętrz pani Magdy Gałach z MG Wnętrza, prace wykonała Spółdzielnia socjalna Kuba-Bart. Wszystkie prace odbywały się w uzgodnieniu z architektem miejskim i miejskim konserwatorem zabytków.