Graficzny nagłówek podstrony
Aktualności 20 września 2016

Warsztaty z cyberbezpieczeństwa w SP 13 (zdjęcia)

Zdjęcie, Warsztaty z cyberbezpieczeństwa w SP 13 (zdjęcia)

Czy można połączyć tematykę cyberbezpieczeństwa z programowaniem? Jak najbardziej! Dowodem na to są warsztaty, które miały miejsce w Szkole Podstawowej nr 13 w Lesznie. Odbywały się one w ramach projektu „Cybernauci – kompleksowy projekt kształtowania bezpiecznych zachowań w sieci”.

Projekt jest realizowany przez fundację Nowoczesna Polska. Jego głównym celem jest podniesienie poziomu bezpieczeństwa korzystania z sieci przez dzieci i młodzież, a także ich rodziców, opiekunów i nauczycieli. Dzisiejsze zajęcia w trzynastce były skierowane do uczniów klasy IV i I. W następnym tygodniu odbędą się dla kolejnej grupy, po czym na warsztaty zostaną zaproszeni nauczyciele i rodzice. Zajęcia prowadzi trener programu - Iwona Cugier. 

Dziś dzieci kodowały offline,  wykorzystując odpowiednią wielkość i układ płytek na rotundzie. Było to odniesienie do zajęć na macie Mistrzów Kodowania, w którym to programie szkoła uczestniczy od początku.  Był też czas na taniec (Robo Dance), scretchowanie, pracę w grupach i zespołowo, kolorowanie i wiele innych aktywności. Wypowiedzi dzieci bezcenne: „Proszę pani to było lepsze niż „zwykła” nauka, „Czy jeszcze kiedyś będziemy mieć takie zajęcia?”. 

Opublikował: Paulina Janowicz kontakt: pjanowicz@leszno.pl ostatnia zmiana:
0 Koszyk